• رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی اعلام کرد:

   سرمایه گذاری 350 میلیارد ریالی در حوزه صنعت، معدن و تجارت شهرستان بیرجند

   سرمایه گذاری 350 میلیارد ریالی در حوزه صنعت، معدن و تجارت شهرستان بیرجند

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی از سرمایه گذاری 350 میلیارد ریالی در حوزه صنعت، معدن و تجارت در شهرستان بیرجند خبر داد.

   به گزارش شاتا، داود شهرکی در ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی با محوریت شهرستان بیرجند با بیان این مطلب، افزود: پیش بینی سرمایه گذاری در این شهرستان 380 میلیارد ریال بوده که تاکنون 92 درصد این میزان محقق شده است.

   وی با بیان وجود 180 واحد صنعتی، 26 واحد معدنی و 11 هزار و 712 واحد تجاری در شهرستان بیرجند بیان کرد: مجموع این واحدها زمینه اشتغال را برای بیش از 34 هزار و 400 نفر به صورت مستقیم فراهم کرده است.

   شهرکی همچنین با اشاره به میزان تعهد اشتغال حوزه صنعت، معدن و تجارت افزود: هدف‌گذاری اشتغال در سالجاری برای شهرستان بیرجند 762 نفر بوده که با ایجاد اشتغال برای 724 نفر، تحقق 95 درصدی در بخش صنعت، معدن و تجارت انجام شده است.

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی با اشاره به انجام بیش از 40 درصد مطالعات ژئو فیزیک هوایی کشور در خراسان جنوبی، تصریح کرد: بیش از 3850 کیلومتر مربع از کل عملیات ژئوفیزیک هوایی استان، با هزینه ای بالغ بر 100 میلیارد ریال در این شهرستان انجام که منجر به شناسایی محدوده های مستعد معدنی شده است.

   شهرکی با اشاره به مشاغل خانگی و فرش دستباف به عنوان ظرفیتی برای ایجاد اشتغال در استان گفت: حدود 11 هزار و 500 بافنده در شهرستان بیرجند شناسایی شده است که در صورت تامین منابع مالی لازم ظرفیت تولید سالانه بیش از 36 هزار متر مربع مهیا خواهد بود.

   وی اظهار کرد: تولید مصنوعات شیشه ای، تولید پلاک و اسلب سنگهای تزئینی، تولید لعاب کاشی و سرامیک، فرآوری سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی، تولید دارو و فرآورده های دارویی، تولید مصنوعات چینی بهداشتی از جمله طرح های پیشنهادی سازمان جهت سرمایه گذاری در این شهرستان است.

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی با بیان اینکه توجه به اجرای طرح های توسعه ای در واحدهای صنعتی به منظور استفاده از وضعیت موجود در جهت تسریع در ایجاد اشتغال و افزایش تولید در دستور کار این سازمان قرار دارد افزود: طرح توسعه واحدهای کاشی سرامیک، افزایش تولید تایر و تولید گندله آهن از جمله طرح های مهم شهرستان برای سرمایه گذاری است.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: