• رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد اعلام کرد:

   افزایش 12 درصدی وزن و 11 درصدی ارزش صادرات استان یزد در 11 ماهه امسال

   افزایش 12 درصدی وزن و 11 درصدی ارزش صادرات استان یزد در 11 ماهه امسال

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد گفت: صادرات این استان در 11 ماهه امسال نسبت به مدت مشابه پارسال از لحاظ وزن 12 درصد و از لحاظ ارزش 11 درصد افزایش یافته است.

   به گزارش شاتا، محمد رضا علمدار یزدی در جلسه کارگروه توسعه صادرات استان یزد با بیان این مطلب، افزود: در مدت یاد شده یک میلیون و 855 هزار و 877 تن کالا به ارزش 473 میلیون و 660 هزاردلار از یزد به خارج صادر شده است.

   وی تصریح کرد: عمده صادرات به عراق ، افغانستان ، پاکستان ، ترکیه ، هلند ، آلمان و گرجستان وعمده کالاها شامل کاشی و سرامیک ، شیشه ساختمانی ، هیدروکربن ، میلگرد ، ظروف شیشه ای ، مصنوعات پلاستیکی و اکسید مولیبدن بود.

   علمدار یزدی با بیان اینکه در این مدت واردات در خدمت اشتغال و تولید داخلی بود، ادامه داد: در 11 ماهه امسال 33هزار و 560 تن کالا به ارزش 120میلیون و 68 دلار وارد استان شد که از نظر وزن 13 درصد افزایش داشته است.

   رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان یزد عمده کالاهای وارداتی را تولید ترکیه ، چین ، ایتالیا ، کره ، اسپانیا ، چک و آلمان برشمرد و گفت: استان یزد چهارمین استان صنعتی و دومین استان معدنی و جزو ده استان برتر صادراتی ایران محسوب می شود و بسیاری از محصولات تولیدی استان به کشورهای همسایه ایران صادر می شود.

   علمدار یزدی عمده ترین محصول صادراتی استان یزد را کاشی و سرامیک دانست و افزود: یزد به عنوان بزرگترین تولیده کننده ایران و نهمین تولید کننده جهان محسوب می شود.

   گفتنی است که هم اکنون 125 واحد تولید کاشی و سرامیک با ظرفیت 550 میلیون مترمربع تولید و اشتغالزایی برای بیش از 40 هزار نفر در کشور فعالیت دارد که 67 واحد آن با 17 هزار شاغل مربوط به استان یزد است.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: