• رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت قم خبر داد:

   پرداخت 455 میلیارد تومان تسهیلات تجمیعی رونق تولید در استان قم

   پرداخت 455 میلیارد تومان تسهیلات تجمیعی رونق تولید در استان قم

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم گفت: امسال در موضوع پرداخت‌های تجمیعی استان قم ۴۲۲ میلیارد تومان در بخش صنعت، ۳۲ میلیارد تومان در بخش جهاد کشاورزی و در مجموع ۴۵۵ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید(سامانه بهین یاب ومستقیم) پرداخت شده است.

   به گزارش شاتا، محمود سیجانی در شانزدهمین جلسه ستاد تسهیلات و رفع موانع تولید با بیان این مطلب، افزود: باید در حل مشکلات زیست‌محیطی برخی واحدهای صنعتی و نظارت‌ها و انتظارات محیط‌ زیست نوعی تعامل و هم‌افزایی ایجاد شود.

   وی با اشاره به برخی از مهم‌ترین عوامل عدم استقبال از تسهیلات بازسازی و نوسازی واحدهای صنعتی استان بیان کرد: نرخ سود 18 درصد و تبصره 18 ازجمله عوامل مهم در عدم استقبال از تسهیلات بازسازی بوده است.

   سیجانی تصریح کرد: از 135 واحد در نظر گرفته‌شده برای ارایه تسهیلات بازسازی و نوسازی واحدهای صنعتی در قم 75 مورد ثبت‌نام به اعتباری بالغ‌بر 87 میلیارد تومان کارسازی شده که از این‌بین 48 میلیارد تومان به بانک‌ها معرفی‌شده است.

   رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت قم اضافه کرد: 260 میلیارد تومان تسهیلات بازسازی و نوسازی واحدهای صنعتی در سال 96 در استان قم پیش‌بینی‌شده بود که حجم استقبال از این تسهیلات چشمگیر نیست و فقط یک مورد به مبلغ یک هزار و ۹۲۰ میلیارد ریال پرداخت شده است.

   سیجانی با تأکید بر اهمیت مسأله بهره‌وری ادامه داد: جایگزینی ماشین‌آلات مدرن و افزایش بهره‌وری یکی از آیتم‌های مهم و اصلی در ارائه تسهیلات بازسازی و نوسازی‌های واحدهای صنعتی بوده که برای این منظور نیز باید واحدهای مشکل‌دار شناسایی شوند.

   وی افزود: تسهیلات رونق تولید در بخش گردشگری استان اقداماتی انجام شده مبلغ ۶۲۶ هزار و ۵۰۰ میلیون ریال برای ۳۶ واحد در کمیته تخصصی تصویب شده که در مرحله پرداخت بانک‌ها قرار دارد.

   رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت قم تصریح کرد: در سال 96، به 92 واحد صنعتی قم 164 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید رونق تولید پرداخت‌شده است همچنین در مجموع 266 واحد صنعتی با اعتباری بیش از 381 میلیارد تومان به بانک معرفی‌شده‌اند.

   سیجانی بیان کرد: بانک صنعت و معدن قم به‌عنوان رتبه نخست در بین تمام بانک‌های کشور در ارایه تسهیلات رونق تولید قرار گرفته است، بیش از 270 میلیارد تومان تسهیلات در استان قم صرفاً توسط این بانک عامل اتفاق افتاده است.

   وی با اشاره به رتبه قم در ارایه تسهیلات رونق تولید در کشور گفت: قم در بخش صنعت رتبه سیزدهم، در بخش جهاد کشاورزی رتبه هجدهم و در مجموع نیز حائز رتبه شانزدهم شده است.

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم تصریح کرد: در موضوع پرداخت‌های تجمیعی استان قم 422 میلیارد تومان در بخش صنعت، 32 میلیارد تومان در بخش جهاد و کشاورزی و درمجموع نیز 455 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید در سال جاری پرداخت کرده است.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: