• رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی خبر داد :

   بهره برداری از پروژه شمش آلومینا جاجرم در نیمه اول سال 97

   بهره برداری از پروژه شمش آلومینا جاجرم در نیمه اول سال 97

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی از بهره برداری پروژه شمش آلومینا شهرستان جاجرم طی نیمه اول سال آینده خبر داد.

   به گزارش شاتا یحیی نیکدل گفت: پروژه شمش آلومینا شهرستان جاجرم با مدیریت، تلاش و وصول مطالبات به عنوان پروژه توسعه ای آلومینای ایران اکنون بیش از ٨۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و طی نیمه اول سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

   وی با اشاره به اینکه برای این پروژه بیش از دو هزار میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است، افزود: یکی از درخواست های خراسان شمالی در بخش صنعت، خروج واحدهای بزرگ صنعتی شامل شرکت آلومینای جاجرم، مجتمع فولاد و شرکت لوله گستر اسفراین از فهرست واگذاری به بخش خصوصی است.

   نیکدل تصریح کرد: واگذاری شرکت آلومینای جاجرم در شرایط کنونی به مصلحت دولت، نظام و استان نبوده چراکه ممکن است سرمایه گذاری در شمش اولویت بخش خصوصی نباشد و اگر واگذار می شد هیچ یک از فازهای این طرح مهم به مرحله اجرا نمی رسید.

   وی همچنین گفت: بازگشت واحدهای در لیست واگذاری، به بخش دولتی شاید از لحاظ کارشناسی مناسب نباشد اما در شرایط فعلی استان که خصوصی سازی بیشتر به خصوصی بازی شباهت دارد جز ایجاد خسارت نتیجه دیگری نخواهد داشت.

   نیکدل با اشاره به اجرای چندین طرح صنعتی عظیم در استان اظهار کرد: برخی از این پروژه ها از جمله کارخانه اسید سولفوریک، بهنوش شیروان، واحد هیدرولیک فرمان و ... با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در خراسان شمالی بهره برداری و افتتاح خواهد شد.

   وی در خصوص مزیت های معادن استان نیز توضیحاتی داد و افزود: از ابتدای تاسیس استان تا سال ٩۴ کمتر از یک میلیارد تومان اعتبارات تملکی داشته ایم که با تخصیص اعتبارات چشمگیری ١١ معدن استان عملیات برق رسانی و ...آن انجام شد.

   نیکدل اضافه کرد: برای سایر معادن استان نیز طرح های برق رسانی و راه سازی در نظر گرفته شده و اجرا می شود.

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی از برپایی نمایشگاه بهاره در استان خبر داد و گفت: امسال نمایشگاه های بهاره در شهرستان بجنورد با ٣۰۰ غرفه، شیروان با ١۰۰ غرفه و مانه و سملقان با ۶۰ غرفه برپا خواهد شد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: