• انجام بیش از 75 هزار مورد بازرسی در سطح استان مرکزی طی ۱۱ ماهه امسال/ تشدید نظارت و بازرسی نوروزی بر بازار

   انجام بیش از 75 هزار مورد بازرسی در سطح استان مرکزی طی ۱۱ ماهه امسال/ تشدید نظارت و بازرسی نوروزی بر بازار

   75 هزار و 418 مورد بازرسی در سطح بازار از ابتدای سال تا پایان بهمن توسط بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی صورت گرفته است.

   به گزارش شاتا ، با توجه به بازرسی های انجام شده تعداد 3هزار 618 فقره پرونده برای واحدهای متخلف صنفی و غیر صنفی تشکیل شد و جهت رسیدگی به اداره کل تعزیرات حکومتی ارسال گردیده است.

   همچنین بیش از 600 مورد گشت مشترک بازرسی طی 11 ماهه سال جاری با دستگاههای ذیربط از جمله اداره کل تعزیرات حکومتی ، دانشگاه علوم پزشکی ، اماکن عمومی و ....برگزار گردیده است.

   در مدت یاد شده از طریق ستاد خبری ادارات صنعت، معدن و تجارت استان 2هزار و491 مورد گزارش مردمی دریافت و در رسیدگی به آنها 698 مورد تخلف احراز شد که در این زمینه پرونده تشکیل و به تعزیرات حکومتی ارسال گردیدکه عمده ترین تخلفات گرانفروشی، کم فروشی، تقلب ، قاچاق ، تبلیغ خلاف واقع و عرضه خارج از شبکه بوده است.

   تعداد 4 هزار و 231 مورد بازرسی در زمینه نظارت بر آرد و نان طی 11 ماهه اول سال 96 صورت پذیرفته و تعداد 206 پرونده تخلف تنظیم و جهت رسیدگی به تعزیرات حکومتی ارسال گردیده است .

   از ابتدای سال تا پایان بهمن ماه سال جاری به صورت گشت بازرسی مشترک و نوبه ای تعداد 2 هزار و 545 مورد بازرسی در زمینه مبارزه با قاچاق کالا انجام شده که از این تعداد 305 پرونده تخلف با ارزش ریالی بیش از 4 میلیارد ریال تشکیل گردیده است .

   همچنین طرح نظارتی بازرسی و نظارت بر بازار کالا و خدمات ویژه نوروز از 15 بهمن ماه1396 لغایت 31 فروردین ماه 1397 با تعداد 30 نفر کارشناس و بیش از 60 بازرس با هدف کنترل ، نظارت بر وضعیت بازار کالا و خدمات در مراحل تامین ، توزیع ، ارائه خدمات و قیمت با توجه به افزایش تقاضای عمومی در ایام پایانی سال و ایجاد آرامش در فضای روانی جامعه ، جلوگیری از تخلفات احتمالی و رسیدگی فوری به شکایات و گزارشهای مردمی آغاز شده است.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: