• رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل:

   صادرات اردبیل در 11 ماهه امسال افزایش 28 درصدی داشت/ لزوم موفقیت تولید کنندگان توجه به حقوق مصرف کننده است

   صادرات اردبیل در 11 ماهه امسال افزایش 28 درصدی داشت/ لزوم موفقیت تولید کنندگان توجه به حقوق مصرف کننده است

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: صادرات 11 ماهه امسال در استان نسبت به مدت مشابه سال قبل 28 درصد افزایش پیدا کرده است.

   به گزارش شاتا، سید حامد عاملی در خصوص نهم اسفند روز حمایت از حقوق مصرف کنندگان گفت: توجه به حقوق مصرف کننده کالا و خدمات رمز اصلی موفقیت تولید کنندگان است وعلت موفقیت همه بنگاه‌های اقتصادی و واحدهای تولیدی موفق دنیا که محصولات آنها تبدیل به برند جهانی شده است این است که به موضوع مشتری مداری به عنوان مهمترین رمز موفقیت توجه کرده اند.

   وی اضافه کرد: یک بنگاه اقتصادی و یک واحد تولیدی بدون توجه به موضوع مشتری مداری، نمی تواند به برند خود اعتبار بخشد و بنگاه های موفق در زمان های طولانی برای بهبود کیفیت و قیمت کالای خود کار و تلاش می کنند و به دلیل آنکه مشتری به کالای آنها نیاز دارد، از بهبود کیفیت غفلت نمی کنند چرا که اعتماد مشتری به کالا و خدمات، مهمترین سرمایه یک بنگاه اقتصادی است.

   عاملی با تاکید بر اهمیت اعتماد مردم و سرمایه های اجتماعی، افزود: اگر مردم به کیفیت خوب کالاهای تولیدی داخل کشور اعتماد داشته باشند اهمیت این موضوع جایگاه بالاتری دارد وتولید کنندگان با اتکا به اعتماد مصرف کنندگان می توانند کارهای بزرگ انجام دهند چراکه اعتماد و سرمایه اجتماعی در همه سطوح ارزشمند است و برای یک بنگاه اقتصادی نیز اعتماد مردم ارزش فراوانی دارد.

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل با تشریح اینکه موضوع مصرف کالای ایرانی باید به عنوان یک افتخار ملی و فرهنگ در جامعه نهادینه شود، افزود: مصرف کالای ایرانی نباید فقط در حد یک شعار باقی بماند. مردم ایران باید با این نگاه به مصرف کالای ایرانی روی آورند که محصولات ایرانی حاصل دسترنج فرزندان این مرز و بوم است واین فرهنگ باید در جامعه وجود داشته باشد که برای حمایت از تولید کنندگان داخلی مصرف کالای ایرانی در اولویت باشد و در بسیاری از موارد کیفیت کالاهای داخلی، از برخی کالاهای خارجی و بی هویت بالاتر است.

   سید حامد عاملی با اشاره به اینکه صادرات 11 ماهه امسال در استان نسبت به مدت مشابه پارسال 28 درصد افزایش پیدا کرده است، گفت: امیدوارم با افزایش تولید محصولات کیفی شاهد حضور بیش از پیش تولید کنندگان ایرانی در بازارهای جهانی باشیم.

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان به ضرورت توجه به فرهنگ و جایگاه مصرف کننده در کشور اشاره کرد و گفت: ما باید حقوق مصرف کننده را در چند سطح قیمت، کیفیت و خدمات مورد انتظار مصرف کننده دنبال کنیم.

   دکتر عاملی تصریح کرد: حمایت از مصرف کنندگان یکی از مهمترین ارکان حقوق اجتماعی در هر کشوری است. در این زمینه تولیدکنندگان کالا و خدمات زمانی مجاز به عرضه محصولات در سطح بازار هستند که تمام حقوق ذینفعان و مصرف کنندگان را رعایت کرده و مسؤولیت مصرف محصول خود را در بازار بپذیرند.

   عاملی یادآور شد: اهمیت تشویق تولیدکنندگان به رعایت این حقوق باعث شده تا در تقویم ملی کشور، روز نهم اسفند به عنوان “روز ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان” نامگذاری شود و هرساله در چنین روزی بنگاه های کوشا در این زمینه از سوی دولت مورد تقدیر قرار گیرند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: