• اجرای طرح مانیتورینگ معادن در استان مرکزی گسترش می یابد

   اجرای طرح مانیتورینگ معادن در استان مرکزی گسترش می یابد

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: اجرای طرح مانیتورینگ معادن که برای نخستین بار در سطح کشور در استان مرکزی آغاز شد، با توجه به دستاوردهای مطلوب آن گسترش می یابد.

   به گزارش شاتا محمدرضا حاجی پور از اجرای طرح مانیتورینگ بخش معدن در استان مرکزی برای نخستین بار در کشور خبر داد و افزود: در همین راستا، با هدف حفظ و صیانت حقوق بیت المال و موضوع انفال در حوزه معدن و جلوگیری از تضییع ذخایر معدنی و برداشت های غیرمجاز، از سال گذشته اجرای طرح مانیتورینگ معادن، برای نخستین بار در کشور در دستور کار سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی قرار گرفت.

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی یادآور شد : با توجه به شرایط و ظرفیت هایی که استان مرکزی در حوزه ذخایر معدنی دارد و به تعبیر رئیس سازمان زمین شناسی کشور استان مرکزی به رنگین کمان معاون مشهور است، اجرای طرح مانیتورینگ معادن استان یک امر ضروری به شمار می رود.

   حاجی پور بیان داشت: استان مرکزی از نظر وجود پُلی متال ها(معادن چندفلزی) ازجمله مس، سرب و روی، آهن، طلا و انواع سنگ های با ارزش و خاک های صنعتی که به نوعی در بخش تولید و صنعت می تواند مورد استفاده قرار بگیرد شرایط مطلوبی دارد، بنابراین ضروری است در راستای حفظ حقوق بیت المال و جلوگیری از برداشت های غیرمجاز که بعضا در بخش معدن اتفاق می افتد، بستری فراهم گردد تا از این منابع و ذخایر با ارزش به درستی بهره گرفته شود.

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی تصریح کرد: با آغاز این طرح در سال گذشته و با توجه به شرایط اعتباری که وجود داشت، ۵۰۰میلیون ریال اعتبار از طریق سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان برای اجرای طرح مانیتورینگ معادن تخصیص یافت که مبلغ ناچیزی بود، ولی امسال با توجه به روند رو به رشدی که در اجرای طرح مشاهده شد، این اعتبار به چهار میلیارد ریال افزایش یافت.

   وی اظهار داشت: با توجه به اینکه طرح مانیتورینگ معادن، اثرات مطلوبی در ساماندهی بخش معدن و برداشت ها به همراه دارد، قرار است این طرح توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت، برای تمام معادن کشور اجرا گردد و همچنین ازسوی سازمان برنامه و بودجه کشور، ردیف اعتباری برای آن منظور شود.

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی ادامه داد: این طرح در سال آتی برای تمامی معادن استان مرکزی که به نوعی هم ذخیره با ارزش مواد معدنی دارند و هم ضرورت نظارت دقیق تری را می طلبند، اجرا می شود.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: