• رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان :

   برگزاری نمایشگاه ها در کردستان هدفمند و قانونمند خواهد شد

   برگزاری نمایشگاه ها در کردستان هدفمند و قانونمند خواهد شد

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت : در جهت بهره گیری بهینه از ظرفیت نمایشگاه ها برای توسعه اقتصادی در کردستان، بحث نظام مند کردن نمایشگاه ها را در دستور کار قرار داده و خوشبختانه در حال حاضر شاهد قانونمند بودن آن در استان هستیم.


   به گزارش شاتا محمد دره وزمی در چهارمین جلسه کمیته بررسی و صدور مجوز نمایشگاهی استان گفت: اولویت اصلی ما در زمینه برگزاری نمایشگاه، جمع کردن رویه ناصواب نمایشگاه های بدون مجوز، تمرکز کلیه نمایشگاه های برپا شده در محل نمایشگاه های بین المللی کردستان و ساماندهی مجوز برگزاری نمایشگاه های تخصصی و عمومی بود.
   دره وزمی تصریح کرد: در هر جامعه برای مقابله با فساد لاجرم باید به نظم و انضباط روی آورد. لذا ما برای بهره گیری از ظرفیت نمایشگاه ها در جهت توسعه اقتصادی در کردستان، بحث نظام مند کردن نمایشگاه ها را در دستور کار قرار داده و خوشبختانه در حال حاضر شاهد قانونمند بودن آن در استان هستیم.
   وی عنوان کرد: رسالت اصلی نمایشگاه ها باید توسعه بنگاه های تولیدی و خدماتی ، توسعه صادرات محصولات استان و کشور، معرفی تکنولوژی های جدید و برتر، جذب گردشگران مختلف و در نهایت گام نهادن در توسعه همه جانبه در استان باشد.
   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان یادآور شد : اگر شرکت های مجری در برگزاری نمایشگاه تنها به انتفاع خود اکتفا نموده و به کارکردهای نمایشگاه و نقش این صنعت در توسعه کردستان بی توجه باشند، این روند مد نظر این سازمان نیست و برای جلوگیری از بی راهه رفتن ظرفیت نمایشگاهی اقدامات قانونی را بعمل خواهیم آورد.
   دره وزمی گفت: برگزاری نمایشگاه در کردستان باید منطبق بر واقعیات استان باشد. لذا نباید در برگزاری نمایشگاه های تخصصی اقدام به تغییر گروه کالایی، اقدام به فروش کالا، برگزاری بی کیفیت نمایشگاه و اقدامات خارج از عرف و قانون بعمل آید.
   وی تاکید کرد: شرکت های مجری برگزاری نمایشگاه باید با اقدام درست و حرکت در راستای بازاریابی برای خدمات و کالاهای تولیدی استان ، جذب شرکت های قوی و مطرح کشور و استفاده از علم روز در جهت هرچه پربارتر برگزار کردن نمایشگاه ها اقدام نمایند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: