• رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل اعلام کرد:

   افزایش 28 درصدی صادرات استان اردبیل در 11 ماهه امسال/ پرداخت تسهیلات اشتغال فراگیر در بخش صنعت به 14 متقاضی

   افزایش 28 درصدی صادرات استان اردبیل در 11 ماهه امسال/ پرداخت تسهیلات اشتغال فراگیر در بخش صنعت به 14 متقاضی

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: در 11 ماهه امسال حدود ۶۵ میلیون دلار صادرات به ثبت رسیده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۲۸ درصد افزایش یافته است.

   به گزارش شاتا، سید حامد عاملی در مراسم تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان اردبیل با اعلام این خبر، تصریح کرد: امسال تولیدات صنعتی، ۱۲ درصد از صادرات این استان را تشکیل داده است.

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان با بیان اینکه این میزان صادرات از ۱۲ ماهه پارسال بیشتر است، ادامه داد: این در حالی است که امسال صادرات سیب زمینی کاهش یافته اما در حوزه صادرات تولیدات صنعتی با افزایش مواجه بودیم .

   پرداخت تسهیلات اشتغال فراگیر در بخش صنعت به 14 متقاضی

   همچنین عاملی در جلسه پیگیری طرح‌های صنعتی معرفی شده از محل تسهیلات اشتغال فراگیر به بانک‌های عامل استان ضمن ارایه گزارشی از روند اعطای تسهیلات به واحدهای صنعتی و تولیدی، گفت: از 210 نفر متقاضی بهره‌مندی از تسهیلات اشتغال فراگیر تا کنون 150 پرونده مورد بررسی قرار گرفته است.

   وی افزود : تاکنون در حوزه اشتغال فراگیر 14 سرمایه‌گذار با معرفی به بانک‌ها از این تسهیلات استفاده کردند و امیدواریم با تسهیل شرایط تا آخر امسال 18 مورد دیگر از این متقاضیان، از تسهیلات اشتغال فراگیر در بخش صنعت استفاده کنند.

   عاملی ادامه داد: با توجه به اینکه در ماه پایانی سال قرار داریم با همکاری بانک‌ها قرار شده تا نسبت به پراخت تسهیلات تا یک میلیارد تومان روند کار را سرعت دهند و در این 25 روز باقیمانده از سال فضایی فراهم آید تا سرمایه‌گذاران از این تسهیلات و شرایط مناسب آن استفاده کنند.

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل یادآور شد: امکان پرداخت تسهیلات برای بسیاری از طرح‌هایی که به بانک‌ها معرفی شده اند وجود دارد که نیازمند تعامل بیشتر بانک‌ها با سرمایه‌گذاران در این حوزه است.

   عاملی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: ما با دعوت از خود سرمایه‌گذاران و برگزاری جلسات متعدد با حضور بانک‌ها و مدیران دستگاه‌ها ی اجرایی ، سعی داریم تا موانع و مشکلات پیش رو را مورد بررسی قرار دهیم تا به سرعت زمینه و بستر رفع موانع به راحتی فراهم آید.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: