• رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی

   71 شرکت دانش بنیان در استان مرکزی ثبت شده است

   71 شرکت دانش بنیان در استان مرکزی ثبت شده است

   رئیس صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی با بیان اینکه ۷۱ شرکت دانش‌بنیان در استان ثبت شده است گفت: استان مرکزی در تعداد نشان دانش‌بنیان صنعتی دارای رشد مطلوبی است و جایگاه آن دو رتبه ارتقاء یافته است.

   محمدرضا حاجی‌پور ، با اشاره به جایگاه استان مرکزی در زمینه شرکت‌های دانش‌بنیان اظهار داشت: استان مرکزی در تعداد نشان دانش‌بنیان صنعتی دارای رشد مطلوبی است و با ارتقاء دو رتبه از رتبه 7 کشوری ارتقاء یافته ودر جایگاه 5 کشوری قرار گرفته است.

   وی افزود: در تعداد نشان دانش‌بنیان کالا و خدمات هم حفظ رتبه و جایگاه کشور در مقام هفتم کشوری مشهود است.

   رئیس صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی تصریح کرد: درحال حاضر تعداد شرکت‌های دانش‌‌بنیان ثبت شده در سامانه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان استان 71 شرکت است.

   حاجی‌پور بیان کرد: این درحالی است که تعداد این شرکت‌ها در استان تا پایان سال گذشته 59 شرکت بوده و افزایش تعداد آنها نشانگر رشد قابل توجه در این حوزه است.

   وی ادامه داد: در حوزه خدمات فنی و مهندسی هم از 3 فقره در سال 95 به 10 فقره در 10 ماهه 96 رسیده‌ایم.

   رئیس صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی عنوان کرد: در زمینه شرکت‌های مدیریت صادرات هم تلاش ما براین است تا با راه‌اندزی و توسعه این شرکت‌ها در راستای بهبود وضعیت صادرات استان قدم برداریم و تاکنون هم اقدامات قابل توجهی انجام شده است، شرکت‌ها دانش‌بنیان شرکت‌هایی پژوهش‌محور هستند و محصولاتی که در این شرکت‌ها تولید می‌شود مطابق تکنولوژی‌های روز و دانش روز است.

   حاجی‌پور اضافه کرد: سهم محصولات تولیدی این شرکت‌ها سهم قابل توجهی در تکنولوژی و دانش در ارزش افزوده است و عمدتا توسط افراد دانشگاهی مدیریت می‌شوند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: