• رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی اعلام کرد:

   بهره برداری از 20 واحد تولیدی در آذربایجان‌غربی همزمان با دهه فجر

   بهره برداری از 20 واحد تولیدی در آذربایجان‌غربی همزمان با دهه فجر

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: به مناسبت فرا رسیدن ایام دهه فجر انقلاب اسلامی، 20 واحد تولیدی در شهرستان‌های مختلف استان افتتاح و عملیات اجرایی یک پروژه ملی نیز آغاز می شود.

   به گزارش شاتا، جعفرصادق اسکندری با اعلام این خبر، افزود: از این 20 پروژه، 9 پروژه در ارومیه به بهره‌برداری می رسد و عملیات اجرایی طرح ملی واحد تولیدی کامیونت با ظرفیت تولید 500 دستگاه در سال و 182 میلیارد ریال سرمایه و اشتغال‌زایی 137 نفر نیز آغاز می شود.

   وی ادامه داد: از پروژه‌های قابل افتتاح در دهه فجر در ارومیه می‌توان به شرکت رادیاتور فولادی سیستم حرارتی با ظرفیت یک هزار و 800 تن، سرمایه 12 میلیارد ریال و اشتغال 15 نفر اشاره کرد.

   اسکندری گفت: علاوه بر آن، واحد تولیدی بسته‌بندی تخم‌مرغ با ظرفیت 600 تن در سال و با سرمایه 10 میلیارد ریال و اشتغال 12 نفر نیز به مرحله بهره‌برداری می‌رسد.

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی از افتتاح واحد تولیدی ژله‌های قنادی در ارومیه خبر داد و تصریح کرد: ظرفیت تولید سالانه این واحد یکصد تن در سال بوده که برای چهار نفر زمینه اشتغال فراهم کرده و برای راه‌اندازی آن 6 میلیارد ریال هزینه شده است.

   اسکندری بیان کرد: علاوه بر آن، افتتاح واحد تولیدی محصولات پلاستیکی با ظرفیت تولید سالانه 280 تن با سرمایه 11 میلیارد ریال و اشتغال 10 نفر نیز پیش‌بینی شده است.

   وی با اشاره به افتتاح واحد تولیدی انواع بستنی بر پایه شیر، تصریح کرد: ظرفیت سالانه این واحد یک هزار تن در سال و اشتغال هفت نفر است و با هزینه 29 میلیارد ریالی در ایام دهه فجر به بهره‌برداری می رسد.

   اسکندری از افتتاح واحد تولیدی خمیرپیتزا نیز خبر داد و افزود: در این واحد تولیدی که برای 10 نفر زمینه اشتغال فراهم کرده، 20 میلیارد ریال هزینه شده و ظرفیت تولید سالانه آن 500 تن است.

   وی گفت: علاوه بر آن، واحد تولیدی انواع غذاهای آماده و نیمه آماده کنسروی با ظرفیت تولید 340 تن در سال و سرمایه 10 میلیارد ریالی و اشتغال 15 نفر در ایام دهه فجر در ارومیه افتتاح می‌شود.

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی با اشاره به پروژه‌های قابل افتتاح در شهرستان بوکان گفت: در این شهرستان چهار پروژه شامل واحد تولیدی برش انواع سنگ مرمریت و تراورتن با ظرفیت تولید سه هزار تن، سرمایه 26 میلیارد ریال و اشتغال هفت نفر افتتاح می‌شود.

   اسکندری بیان کرد: از سوی دیگر واحد سازنده تریلرهای کشاورزی با ظرفیت تولید 60 دستگاه در سال، 26 میلیارد ریال سرمایه و 15 نفر اشتغال نیز به مرحله بهره‌برداری رسیده است.

   اسکندری از افتتاح واحد تولیدی اتاق بار کامیون با ظرفیت تولید 50 عدد در سال و با سرمایه 10 میلیارد ریال و اشتغال 6 نفر در بوکان خبر داد و افزود: همچنین افتتاح واحد تولیدی انواع تابلوهای فلزی راهنمای ترافیک با ظرفیت تولید 800 تن در سال پیش بینی شده است.

   وی به پروژه‌های قابل افتتاح در تکاب اشاره کرد و گفت: در این زمینه واحد برش انواع سنگ تراورتن با سرمایه 23 میلیارد ریال و ظرفیت تولید 15 هزار تن در سال و نیز واحد تولیدی آسفالت با ظرفیت 80 هزار تن در سال افتتاح می‌شود.

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی به پروژه شاهین‌دژ اشاره و تصریح کرد: واحد تولیدی مواد غذایی سوغاتی یک پروژه ملی بوده که با سرمایه 380 میلیارد ریال آماده اشتغال برای 200 نفر است.

   وی با بیان اینکه دو پروژه نیز در میاندوآب راه اندازی می شود، یادآور شد: این پروژه ها شامل پروژه ملی فرش ماشینی و نیز واحد بسته بندی تخم مرغ با ظرفیت تولید سالانه یک هزار و 500 تن است.

   اسکندری با اشاره به اینکه در سلماس واحد تولیدی قطعات بتنی افتتاح می شود، بیان کرد: علاوه بر آن، کشتارگاه مرغ سلماس نیز که از سال 90 تعطیل بود امسال با سرمایه 30 میلیارد ریالی و اشتغال 50 نفر در این ایام افتتاح می‌شود.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: