• تصویب 139 پروژه با حجم سرمایه‌گذاری 8.2 میلیارد دلار پس از برجام

   در سالروز امضای برجام اعلام شد:

   تصویب 139 پروژه با حجم سرمایه‌گذاری 8.2 میلیارد دلار پس از برجام

   تصویب 139 پروژه با حجم سرمایه‌گذاری 8.2 میلیارد دلار پس از برجام

   دفتر سرمایه گذاری خارجی وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: در بخش صنعت، معدن و تجارت پس از برجام 139 پروژه با حجم سرمایه‌گذاری 8.2 میلیارد دلار در هیأت سرمایه‌گذاری خارجی به تصویب رسیده است.

   به گزارش شاتا، سرمایه گذاری خارجی در شرایط پیش و پس از برجام تفاوت معنا داری دارد به طوری که کشور در سال 2015 در تمامی بخش‌ها فقط 2 میلیارد و 50 میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی توانست جذب کند.

   گفتنی است 50 طرح از 139 پروژه مصوب با سرمایه گذار خارجی پس از برجام به بهره‌برداری رسیده است و 89 پروژه آن نیز در مراحل اجرا است و در این میان اسپانیا، آلمان و ایتالیا کشورهای عمده سرمایه‌گذار در ایران پسابرجام هستند و در سایه برجام بسیاری از کشورهای جهان برای برقراری روابط سرمایه‌گذاری و تجاری وارد ایران شدند و سرمایه گذاری خارجی در سطح کشور شتاب گرفت.

   فرصت های ایجاد شده پس از برجام ارتقای رتبه ریسک سرمایه گذاری در کشور از 7 به 6 را منجر شد و امکان پذیر شدن جذب تسهیلات خارجی برای توسعه سرمایه گذاری‌ها، افزایش تعداد موافقت‌نامه‌های تشویق متقابل و حمایت سرمایه‌گذاری، رفع محدودیت در مقاصد و بازارهای صادراتی و در نتیجه امکان‌پذیری تحقق هرچه بیش‌تر برون‌گرایی در اقتصاد از دیگر نتایج به دست آمده برجام است.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
Page created in 2.5536499023438 seconds.
memoryUsage : 43231Kb