• رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان خبر داد:

   انجام 8457 مورد بازرسی از نانوایی‌های استان سمنان در 9 ماهه امسال/30 درصد نانوایی‌ها دوگانه سوز شدند

   انجام 8457 مورد بازرسی از نانوایی‌های استان سمنان در 9 ماهه امسال/30 درصد نانوایی‌ها دوگانه سوز شدند

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از انجام هشت هزار و 457 مورد بازرسی از واحدهای نانوایی این استان در 9 ماهه امسال خبر داد.

   به گزارش شاتا ، بهروز اسودی با اعلام این خبر افزود: از بازرسی انجام گرفته ، 418 فقره پرونده تخلف با موضوعاتی از جمله کم فروشی، عرضه خارج از شبکه آرد، عدم رعایت ساعات کاری و غیره تشکیل شده است.

   وی ارزش ریالی این تعداد پرونده را بیش از 427 میلیون ریال دانست و گفت: این پرونده‌ها جهت بررسی و صدور رأی به تعزیرات حکومتی معرفی شده اند.

   اسودی در ادامه بیان کرد: این بازرسی‌ها با هدف نظارت ویژه بر کیفیت و کمیت نان‌های تولیدی در استان توسط 12 بازرس و کارشناس واحد آرد و نان این سازمان انجام می‌گیرد و با واحدهایی که قوانین نظام صنفی و مشتری مداری را رعایت نمی‌کنند و نان‌ بی کیفیت به مردم عرضه می‌فروشند به شدت برخورد می‌شود.

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان همچنین از برگزاری مانور دوگانه سوز کردن واحدهای نانوایی در سطح استان خبر داد و تصریح کرد: هدف از اجرای این مانور، ایجاد آمادگی لازم در صنف نانوایان در برابر قطع احتمالی گاز شهری و به منظور تامین نان مصرفی مردم در مواقع ضروری و بحرانی دانست.

   اسودی گفت: در این مانور که نمایندگان برخی از دستگاههای اجرایی عضو کارگروه آرد و نان شهرستان حضور داشتند با قطع گاز واحد نانوایی ، مشعل گازوییل سوز در حضور مردم نصب و با سوخت گازوییل فرهای پخت در مدت زمان بسیار کوتاه شروع به کار واقدام به تولید نان کردند و هیچگونه وقفه ای در تامین نان مردم انجام نگرفت.

   30 درصد نانوایی‌ها دوگانه سوز شدند
   وی با اشاره به دوگانه سوز شدن 30 درصد از نانوایی‌های سطح استان تصریح کرد: در استان سمنان بیش از 700 واحد نانوایی شهری و روستایی فعالیت می کنند و سازمان صنعت، معدن وتجارت استان به فراخور نوع پخت ومحل استقرار جغرافیایی واحد های نانوایی اقدام به دوگانه سوز کردن واحدها کرده است تا در مواقع ضروری مشکلاتی در رابطه با تامین نان مصرفی ایجاد نشود.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: