• پیشرفت 30 درصدی احداث چهارمین کارخانه تولید کنسانتره جنوب کرمان در اسفندقه

   پیشرفت 30 درصدی احداث چهارمین کارخانه تولید کنسانتره جنوب کرمان در اسفندقه

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان گفت: مراحل ساخت چهارمین کارخانه تولید کنسانتره کرومیت جنوب کرمان در منطقه اسفندقه با پیشرفت فیزیکی 30 درصدی در حال انجام است.

   به گزارش شاتا ، محمود اسکندری نسب افزود: جنوب کرمان به عنوان قطب کرومیت ایران و بزرگترین استخراج کننده کرومیت کشور با ذخیره قطعی بیش از 5 میلیون تن و ذخیره احتمالی بالغ بر 15 میلیون تن، موقعیت مناسبی را جهت احداث کارخانجات فرآوری این ماده معدنی و استفاده از آن در جهت شکوفایی اقتصادی، جلوگیری از خام فروشی مواد معدنی و کمک به حل مشکل اشتغال در منطقه را دارد.

   اسکندری نسب تصریح کرد: اکنون در کل جنوب کرمان علاوه بر 25 پروانه بهره برداری و گواهی کشف با ذخیره ذکر شده که بیش از 55 درصد آن ها در دولت تدبیر و امید صادر شده، 17 پروانه اکتشاف معدن نیز وجود دارد که پس از پایان عملیات اکتشاف، مسلماً میزان ذخایرکرومیت منطقه را به رقم بسیار بالاتری خواهد رساند.
   وی همچنین گفت: بحمدلله با تلاش های این سازمان در جهت توسعه متوازن منطقه و استفاده از پتانسیل های تمامی شهرستان ها، تاکنون 3 کارخانه جهت فرآوری کرومیت در شهرستان های فاریاب و منوجان احداث شده که 2 کارخانه طی چهار ساله اخیر در دولت تدبیر و امید به بهره برداری رسیده اند.
   اسکندری نسب ادامه داد: ظرفیت تولید 3 کارخانه فوق سالانه 90 هزار تن کنسانتره کرومیت می باشد و جمعاً برای 190 نفر به صورت مستقیم اشتغالزایی داشته اند.
   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان گفت: کارخانه تولید کنسانتره اسفندقه با سرمایه گذاری بخش خصوصی جواز خود را در اردیبهشت ماه امسال دریافت و با پیشرفت بالغ بر 30 درصد، روند سریعی را جهت تکمیل می گذراند.
   وی ادامه داد: این کارخانه تا مرحله بهره برداری نیاز به 30 میلیارد ریال سرمایه گذاری داشته و پس از پایان برای 30 نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد خواهد کرد.
   محمود اسکندری نسب افزود: ظرفیت تولید این کارخانه 20 هزار تن کنسانتره کرومیت در سال می باشد که ان شا الله تا پایان امسال به بهره برداری خواهد رسید.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: