• رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان اعلام کرد:

   سهم 3 درصدی استان زنجان از صادرات فرش دستباف کشور

   سهم 3 درصدی استان زنجان از صادرات فرش دستباف کشور

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: سهم استان زنجان از صادرات فرش دستباف در سطح کشور بیش از 3 درصد است.

   به گزارش شاتا، ناصر فغفوری با بیان این مطلب افزود: با توجه به اینکه سهم استان زنجان از کل صادرات کشور 1.19 درصد است، می توان گفت سهم صادرات فرش دستباف در کل صادرات استان بیش از میزان کشوری است.

   وی با اشاره به صادرات 8 میلیون و 772 هزار دلاری فرش دستباف با مبدأ تولید استان زنجان تصریح کرد: میزان صادرات فرش دستباف با مبدأ تولید استان در هشت ماهه سال نسبت به مدت مشابه سال گذشته از رشد 10 درصدی برخوردار بوده است.

   فغفوری یادآور شد: بر اساس هدفگذاری انجام گرفته برای صادرات استان، پیش بینی شده بالغ بر 13 میلیون دلار صادرات فرش دستباف تا پایان سال محقق شود.

   وی با اشاره به بازارهای هدف فرش استان ابراز کرد: بخش عمده ای از فرش های پشمی بافته شده به کشورهای حاشیه خلیج فارس ، لبنان ، آلمان ، کانادا ، ایتالیا ، برزیل و آفریقای جنوبی صادر می‌شود و عمده بازار فرش های ابریشمی کشورهای ژاپن ، چین و روسیه هستند.

   رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان افزود: 45 درصد فرش های صادراتی را فرش ابریشم و 55 درصد را فرش های پشمی و تابلو فرش شامل می شود.

   فغفوری تصریح کرد: بخش عمده ای از فرش های ابریشم بافته شده در استان صادرات می شود به طوریکه 10 الی 15 درصد مصرف داخلی بوده و مابقی به کشورهای مختلف صادر می شود.

   وی میزان تولیدات فرش دستباف استان را در 8 ماهه سال بالغ بر 96 هزار متر مربع دانست و اضافه کرد: هم اکنون در استان 30 هزار بافنده فعال و 32 هزار بافنده فصلی و نیمه فعال در حال فعالیت هستند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: