• رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان اعلام کرد:

   رشد 42 درصدی سهم صادرات استان زنجان از صادرات غیر نفتی کشور

   رشد 42 درصدی سهم صادرات استان زنجان از صادرات غیر نفتی کشور

   به گفته رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان زنجان در 8 ماهه امسال سهم صادرات استان زنجان از میزان صادرات غیر نفتی کشور 42 درصد افزایش یافت.

   به گزارش شاتا، ناصر فغفوری با اعلام این خبر افزود: هم اکنون سهم صادرات استان از صادرات غیر نفتی کشور از نظر ارزشی 1.19 درصد است.

   وی تصریح کرد : میزان صادرات استان در 8 ماهه سال 192 هزار تن به ارزش بالغ بر 286 میلیون دلار است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از نظر وزنی 38 درصد و از نظر ارزشی 45 درصد افزایش داشته است.

   فغفوری یادآور شد: تراز تجاری استان در این مدت مثبت 60 میلیون و 144 هزار دلار بوده که نسبت به8 ماهه سال گذشته 197 درصد رشد داشته است.

   وی حجم تجارت خارجی استان را 511 میلیون و 70 هزار دلار دانست و عنوان کرد : حجم تجارت خارجی استان در این مدت از 36 درصد رشد برخوردار بوده است.

   رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان با بیان اینکه متوسط قیمت صادرات استان یک هزار و 484 دلار است، بیان کرد: در این مدت 113 درصد از میزان صادرات پیش بینی شده در استان محقق شده است.

   فغفوری با اشاره به توزیع بخشی صادرات استان گفت: میزان صادرات بخش صنعت در 8 ماهه سال 229 میلیون دلار بوده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 56 درصد رشد داشته است.

   وی گفت: میزان واردات از محل گمرک استان در این مدت 180 هزار تن به ارزش 225میلیون دلار بوده است.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: