• کسب رتبه دوم و تحقق 69 درصدی اشتغال تعهد شده توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان در سال 1396

   کسب رتبه دوم و تحقق 69 درصدی اشتغال تعهد شده توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان در سال 1396

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان گفت: سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان در کمتر از 9 ماه نخست امسال با ایجاد 1200 شغل توانسته 69 درصد از تعهد اشتغال خود را تحقق بخشد.

   به گزارش شاتا محمود اسکندری نسب افزود: طبق برنامه اشتغال استانی تعهد ایجاد اشتغال 1741 نفری برای این سازمان در سال جاری تعیین شد که تاکنون 1200 شغل در سامانه رصد که سامانه ای کشوری می باشد ثبت شده و تا پایان سال باقیمانده اشتغال تعهدی این سازمان نیز محقق خواهد شد.

   اسکندری نسب افزود: یکی از نتایج مهمی که تاکنون در اجرای این برنامه رخ داده، اشتغال 40 درصدی بانوان می باشد که نشانه خوبی از مشارکت زنان فعال و زحمتکش جنوب کرمان در فعالیت های اقتصادی و تولیدی می باشد.
   وی ادامه داد: یکی از طرح های مهم کشوری جهت ایجاد اشتغال توسط بخش خصوصی، طرح اشتغال فراگیر می باشد که در این طرح واحدهای صنعتی یا تولیدی که یک نفر را به شرط پوشش بیمه تأمین اجتماعی برای وی، بکار گیرند و در کارگروه کمیته تخصصی استانی و همچنین کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان مصوب شوند، تشویقات تسهیلاتی از جمله کاهش سود تسهیلات واحد به میزان 6 درصد و تعلق 6 تا 8 درصد یارانه تسهیلات می شوند.

   وی افزود: تاکنون در این طرح نیز 20 واحد توسط این سازمان به کمیته تخصصی استان معرفی شده اند که در صورت تصویب، توانایی ایجاد اشتغال برای 1200 نفر را دارند.

   وی با اشاره به طرح کارورزی یا کاج افزود : ادامه داد: مزیت این طرح این است که کسانی که در این طرح مشغول بکار می شوند به مدت دو سال توسط دولت تحت پوشش بیمه قرار می گیرند و بنابه میزان تحصیلات از طرف دولت مقداری حقوق نیز دریافت کرده و بدین شکل وارد بازار کار شده و مهارت های عملی نیز در حوزه تخصصی خود کسب می کنند و از طرف دیگر کارفرمایان در این طرح به ازا اشتغال نفر جدید، اگر سه شغل از قبل ایجاد کرده باشند، به مدت دو سال نیز بیمه یکی از کارگران قبلی توسط دولت پرداخت خواهد شد.

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان گفت: در این دو طرح هم برای اشتغال مردم و هم کارفرمایان مزایای خاصی در نظر گرفته شده که با یاری هم خواهیم توانست گام های موثری در جهت حل مشکل اشتغال خصوصاً اشتغال جوانان و تحصیلکردگان دانشگاهی برداریم.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: