• با حضور رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت فارس ؛

   کارخانه بیسکویت ویتانا لارستان به بهره برداری رسید

   کارخانه بیسکویت ویتانا لارستان به بهره برداری رسید

   رییس سازمان صنعت ، معدن وتجارت استان فارس گفت : در شهرستان لارستان 234 پروانه بهره برداری صنعتی با اشتغال 2649نفر صادر گردیده است که در حال فعالیت است و7 معدن با ذخیره قطعی بیش از 15 میلیون تن واشتغال 40 نفر در شهرستان گراش فعالیت دارند.

   به گزارش شاتا علی همتی در مراسم بهره برداری از کارخانه بیسکویت ویتانا لارستان افزود : این واحد تولیدی وصنعتی در زمینی با زیربنای ۳۳ هزار متر مربع در شهرک صنعتی لارستان با میزان سرمایه گذاری ۱۹ میلیارد ریالی برای تعداد ۵۶ نفر ایجاد اشتغال کرده است.
   وی افزود: در این کارخانه روزانه ۱۵ تن انواع بیسکویت تولید می‌شود و به کشور‌های حوزه خلیج فارس وسایر کشورهای اروپایی صادر می‌شود، که ضرورت دارد ، مسوولین کارخانه باتوجه به ظرفیت شهرستان وپتانسیل کارخانه در راستای افزایش تولید و در طرح توسعه تا 100 نفر اشتغال را عملیاتی کنند.
   همتی همچنین از واحد صنایع چوبی کاج لارستان تنها تولید کننده درب های 100 درصد ضد آب و ABS و GRP در جنوب کشور ( استانهای فارس ، هرمزگان ، بوشهر وخوزستان) بازدید کرد ومقررشد در خصوص رفع مشکلات این واحد تولیدی صنعتی اقدامات لازم انجام شود تا ضمن افزایش تولیدات در توسعه صادرات به کشورهای همسایه فعالیت داشته باشد.
   وی در شهرستان گراش طی جلسه ای صمیمی با تعدادی از صنعتگران معدنکاران وتجار ضمن شنیدن توانمندیهای آنها مسایل ومشکلات را تک تک بررسی ومقررشد ؛ در سریعترین زمان جهت رفع مشکلات آنها اقدامات لازم انجام تا مراحل عملیاتی واجرایی صورت پذیرد .
   وی گفت :حرکت تولید کننده وتجار اشتغال پایدار وتوسعه منطقه ای را به همراه دارد که دولت دوازدهم به جد درپی این سیاست واجرایی نمودن آن است که دراین مسیر به موفقیتهایی نیز دست یافته ایم اما باید بیش از پیش تلاش وکوشش نماییم تا دغدغه تولید واشتغال مردم کم سرمایه گذاریهای لازم انجام وامنیت وتوسعه پایدار ارتقا یابد .
   همتی در خصوص معادن شهرستان لارستان گفت: در شهرستان لارستان در حال حاضر 43 معدن فعال با ذخیره قطعی 182.9میلیون تن و سرمایه گذاری 310میلیارد ریال و استخراج سالیانه معادن به میزان 2.7میلیون تن، با اشتغال 360 نفر فعال است. همچنین تعداد 16فقره پروانه اکتشاف ونیز تعداد 7فقره گواهینامه کشف با ذخیره قطعی 10.7 میلیون تن) ومیزان سرمایه گذاری 12.9 (میلیارد ریال) در لارستان وجود دارد.
   رییس سازمان صنعت ، معدن وتجارت استان فارس ادامه داد: در شهرستان لارستان 234پروانه بهره برداری صنعتی با سرمایه گذاری 1390میلیارد ریال و اشتغال 2649نفر صادر گردیده است که در حال فعالیت است.
   همتی در خصوص معادن شهرستان گراش گفت: در شهرستان گراش در حال حاضر 7 معدن فعال با ذخیره قطعی 15.7میلیون تن و سرمایه گذاری 23.8 میلیارد ریال با اشتغال 41 نفر فعال است.
   در شهرستان لارستان در مجموع 93واحد که دارای جواز تاسیس می باشند با سرمایه گذاری پیش بینی شده 3360میلیارد ریال و اشتغال پیش بینی شده 1629 نفر صادر گردیده است .
   در شهرستان گراش 6 پروانه بهره برداری صنعتی با سرمایه گذاری 37میلیارد ریال و اشتغال 51 نفر صادر گردیده است که در حال فعالیت است.
   همچنین در این شهرستان در مجموع 23 واحد که دارای جواز تاسیس می باشند با سرمایه گذاری پیش بینی شده 329میلیارد ریال و اشتغال پیش بینی شده 320 نفر صادر گردیده است .

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: