• هیچ بهانه‌ای برای ایجاد فاصله بین مسوولان و مردم قابل قبول نیست/ بر سر عهد خود با شهدا بمانیم

   محمد شریعتمداری در کنگره شهید آیت‌الله مفتح در تویسرکان:

   هیچ بهانه‌ای برای ایجاد فاصله بین مسوولان و مردم قابل قبول نیست/ بر سر عهد خود با شهدا بمانیم

   هیچ بهانه‌ای برای ایجاد فاصله بین مسوولان و مردم قابل قبول نیست/ بر سر عهد خود با شهدا بمانیم

   وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه هیچ بهانه‌ای برای ایجاد فاصله بین مسوولان و مردم قابل قبول نیست، گفت: باید بر سر عهد خود با شهدا بمانیم.

   به گزارش شاتا، محمد شریعتمداری ظهر امروز در کنگره شهید آیت‌الله مفتح در تویسرکان با بیان اینکه نباید طوفان حوادث ما را به این سو و آن سو بکشاند، تصریح کرد: همچون شهدا باید بر سر عهد خود استوار بمانیم.

   وی با اشاره به اینکه تمام شهدایی که این مسیر را پیمودند این چنین بوده و شهیدمفتح خارج از این موضوع نیست، گفت: باید سر تعظیم در برابر خانواده شهدا به ویژه شهدای شهرستان تویسرکان فرود آورد چون اگر ایثارگری آنان نبود امروز چنین وضعیتی نداشتیم.

   وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه شهید مفتح با خون سرخ خود پیوند بین حوزه و دانشگاه را ایجاد کرد، افزود: همه ایثارگران و شهدا در راه حق قدم گذاشتند ولی نقش و اثر علما سازنده و بی‌بدیل است.

   وی با بیان اینکه علما در نجات انسان از انحراف، نقش سازنده و بی بدیلی داشتند، بیان کرد: قلم علما از خون شهدا افضل بود و علاوه بر آن بسیاری از آن‌ها در خط مقدم جنگ فکری، علمی و فیزیکی حاضر شدند و جان خود را برای دین اسلام فدا کردند.

   شریعتمداری با اشاره به اینکه اسلحه علما فکر، ایده و منش و سلوک آنها بود و این امر موجبات انسجام جامعه اسلامی را فراهم می‌کند، این مهم را زمینه‌ای برای اتحاد عملی دانست.

   وی با بیان اینکه دشمن قلم و قدم و فکر دینی را می‌شناسد و آن را نشانه می‌گیرد، تأکید کرد: دشمن، شهید مفتح را این چنین شناسایی کرد و برای شهادت این بزرگمرد برنامه‌ریزی کرد.

   وزیر صنعت، معدن و تجارت غفلت و فراموش را عامل شکست دانست و افزود: معتقدم باید برای شهادت علمایی چون شهید آیت‌الله مفتح از عمق جان، بسوزیم تا قدر آن را بدانیم.

   وی با بیان اینکه خدا به ایثارگر و مجاهد همه چیز عطا می‌کند ولی به فرد تنبل و کسی که خود را واداده است چه الزامی است تفضل کند؟ افزود: کسانی که شهید بهشتی، شهید مطهری، شهیدمفتح، شهید دستغیب و شهدای دیگر را از ما گرفتند و اجاره ندادند جوانان امروز با این عالمان آشنا شوند هدف خود را هنوز هم دنبال می‌کنند، بنابراین باید مراقب بود.

   شریعتمداری ادامه داد: گاهی برخی به ما لطف دارند و به دنبال حفاظت از ما هستند، بنده از نیروهای مسلح و انتظامی تشکر می‌کنم ولی نباید این امر سبب ایجاد فاصله بین ما به عنوان خدمتگذار با مردم شود.

   وی با بیان اینکه درست است دشمن به دنبال ضربه زدن به شخصیت‌‍‌ها و مسوولان نظام است ولی نباید بین خدمتگذاران و مردم فاصله ایجاد شود، ابراز کرد: شهید آیت‌الله مفتح نیز این چنین بود و با وجود حفاظت حاضر نبود از مردم فاصله بگیرد.

   وزیر صنعت، معدن و تجارت تأکید کرد: تا در ستاد رفع موانع و پول و اعتبار و اقتصاد با در نظر گرفتن یکرنگی، صداقت و این اصول تلاش نشود، قدم از قدم برداشته نخواهد شد.

   وی گریزی به رابطه شهید مفتح با جوانان زد و با بیان اینکه ایشان معتقد بود که باید با نگه داشتن جوانان همراه خود، به تدریج حق و حقیقت را به آنها نشان دهیم، افزود: باید ببینیم رفتار مقتدا و رهبر ما با مردم چگونه است و باید همانطور با مردم ارتباط برقرار کنیم، این مسیر زمینه ساز پیشرفت و توسعه می شود که نیازمند توجه جدی است.

   شریعتمداری بیان کرد: زمانی نیروهای چپی و سوسیالیستی به دنبال جذب جوانان و دانشجویان در دانشگاه‌ها بودند و قوی هم کار می‌کردند ولی روشنفکران دینی ما از جمله مقام معظم رهبری و شهید مفتح با اقدامات مناسب و رفتار درست سبب ایجاد وحدت در دانشگاه و حوزه شدند، در مراسم ختم دکتر شریعتی در حسینیه ارشاد مقام معظم رهبری به عنوان تنها روحانی در صف اول حضور داشتند.

   وی شهید مفتح را مظهر فعالیت‌های سازماندهی دانست و با بیان اینکه ایشان انسانی نهادگرا بود، گفت: ایشان مسیر خود را در این شکل ترسیم می‌کرد، این خصوصیت نظم دادن و نظم‌پذیری شهید مفتح کمتر در بین ما دیده می‌شود.

   وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه سخنانش با بیان اینکه تا نقطه مطلوب تحقق اقتصاد مقاومتی فاصله زیادی داریم ولی قدم‌های خوبی در شهر تویسرکان برداشته شده است، تصریح کرد: مراحل ثبت گردوی تویسرکان انجام شده است.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
Page created in 2.549302816391 seconds.
memoryUsage : 42847Kb