• رییس سازمان صنعت ،‌معدن و تجارت استان تهران خبر داد :

   سهم استان تهران از صادرات کشور حدود ۲۵ درصد است/ هدفگذاری 16.1 میلیارد دلاری صادرات استان تهران تا پایان سال

   سهم استان تهران از صادرات کشور حدود ۲۵ درصد است/ هدفگذاری 16.1 میلیارد دلاری صادرات استان تهران تا پایان سال

   رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان تهران اعلام کرد: براساس آمار گمرک و سازمان توسعه تجارت سهم صادرات استان تهران از کل صادرات کشور ۲۴.۸ درصد است.

   به گزارش شاتا محمدرضا مس فروش در همایش معرفی صادرکنندگان نمونه استان تهران گفت: هدفگذاری 8 ماهه صادرات استان تهران رقم 9 میلیارد دلار بوده که در بخش های مختلف صادراتی تقریبا به هدف نزدیک شده ایم و حتی در حال برنامه ریزی هستیم که عدد صادرات در استان تهران را تا پایان سال به 16.1 میلیارد دلار برسانیم.

   مس فروش افزود : صادرات کالا از استان تهران به بیش از 130 کشور جهان انجام می شود که محصولات پتروشیمی 14.5 درصد از کل صادرات استان تهران و فرش 2.5 درصد و در محصولات کشاورزی 5 درصد و صنایع غذایی 6 درصد صادرات استان تهران را تشکل می دهد.

   وی اظهار داشت: مهمترین اقلام صادراتی تهران در سال جاری چرم و مصنوعات چرمی، زعفران، خودرو و قطعات خودرو و پوست بوده است.

   مس فروش بیان داشت: ۵ طرح در حوزه اقتصاد مقاومتی در سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران به جد مورد پیگیری است.

   وی افزود: در سال 95 حدود 4 پروژه و در سال جاری 4 طرح اقتصاد مقاومتی در سازمان انجام شد واین در حالی است که در سال 95 دو پروژه مربوط به رونق تولید می شد.

   مس فروش بیان داشت: اگرچه سال گذشته 16 هزار میلیارد تومان به عنوان تسهیلات پرداختی در سطح کشور برای رونق تولید در نظر گرفته شده بود اما تسهیلات پرداختی از این عدد پیشی گرفت و تنها در استان تهران با وجود مشکلات بانکی بیش از 2 هزار میلیارد تومان به طرح‌های رونق تولید پرداخت شد.


   در این مراسم 20 صادرکننده نمونه استان تهران معرفی می‌شوند که 3 نفر از این صادرکنندگان به نام‌های علیرضا انصاری شرکت مجتمع صنعتی آرتاویل تایر، مسعود قصاعی شرکت صنایع چینی زرین ایران، محمد تک دهقان شرکت تکنو تک، شایسته تقدیر شناخته شده‌اند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: