• رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان:

   اختصاص ۳۰ میلیارد تومان اعتبار در قانون رفع موانع تولید به استان کرمان

   اختصاص ۳۰ میلیارد تومان اعتبار در قانون رفع موانع تولید به استان کرمان

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان از اختصاص اعتبار ۳۰ میلیارد تومانی در قانون رفع موانع تولید به این استان خبر داد.

   به گزارش شاتا مهدی حسینی نژاد در جلسه مشترک مجمع نمایندگان استان با مسئولین سازمان صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه این اختصاص به منظور اقداماتی چون بهره برداری بهینه، صیانت از ذخایر معدنی، ارتقا بهره برداری، تحقیق، توسعه اکتشافات و حفظ محیط زیست بوده است اظهار کرد: ماده ۴۳ برنامه ششم توسعه ظرفیت بزرگی برای استان کرمان است که با مدیریت درست می توان ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار را برای استان جذب کرد.
   وی افزود: بر اساس برنامه سازمان صنعت، معدن و تجارت باید سهم تولید ناخالص داخلی استان تا پایان برنامه ششم توسعه به ۴۸ درصد افزایش یابد و این در حالی است که استان کرمان ۲.۱درصد در تجارت کل کشور سهیم است.
   وی با بیان اینکه استان کرمان ۶۳ میلیون تن و ۴۲ نوع ماده معدنی استخراج می کند، عنوان کرد: با مدیریت صحیح باید از ظرفیت خوب دو ماده قانون ۳۵ و ۴۳ استفاده کنیم.
   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان تصریح کرد: ۹۹.۶ درصد معادن استان کرمان مربوط به چهار ماده معدنی مس، آهن، زغال سنگ و کرومیت است که ۳۸ درصد در تولید ناخالص استان نقش دارند.
   حسینی نژاد بیان داشت: طبق قانون ماده ۹ آیین نامه سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان، شورای عالی معادن در استان کرمان می تواند ۲۰ درصد معادل ۶۰ میلیارد تومان حقوق دولتی را تعیین تکلیف کند و قبل از اینکه پول به خزانه کشور برود در بحث عمرانی استان استفاده شود.
   وی افزود: در مواردی که به دلیل بهره برداری از معادن و فعالیت های صنایع معدنی خسارت هایی به اهالی ساکن در منطقه و بخش کشاورزی آنها برسد علاوه بر عوارض آلایندگی با تصویب شورای معادن استان تا یک درصد فروش آنها پس از واریز به خزانه معین استان نزد خزانه داری کل کشور به جبران خسارت های مذکور اختصاص می یابد.
   وی با تاکید به اینکه در مجموع می توان از ۳ قانون ماده ۴۳، ۹ و ۳۵ صنعت، معدن و تجارت استان ۳۹۰ میلیارد تومان با مدیریت صحیح به خزانه استان منتقل کرد، یادآور شد: از شورای عالی معادن و مجمع نمایندگان استان می خواهم تمهیدات لازم جهت سرعت بخشی به جذب این درآمد به خزانه استان کرمان را اعمال کنند

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: