• معرفی نسخه جدید سامانه نماد اعتماد الکترونیکی

   گزارش ویژه شاتا؛

   معرفی نسخه جدید سامانه نماد اعتماد الکترونیکی

   معرفی نسخه جدید سامانه نماد اعتماد الکترونیکی

   به دلیل حجم رو به رشد داده‌های سامانه نماد اعتماد الکترونیکی، الزام استقرار پایگاه داده و اعمال نظارت بر سرورهای آن در مرکز داده بازرگانی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت، لزوم فراهم سازی ارتباط با سایر سامانه‌های دولتی و فراهم کردن امکان توسعه نرم افزار سامانه، نسخه جدید سامانه نماد اعتماد در بیستم آبان ماه امسال راه‌ اندازی شد.

   به گزارش شاتا، ظهور فضای الکترونیکی و در پی آن تجارت در فضای مجازی تغییرات چشمگیری در بازار تعاملات فراهم کرده است. الکترونیکی شدن اقتصاد و رشد فزاینده تجارت الکترونیکی موجب رونق گرفتن کسب وکارهای الکترونیکی شده است که به ‌عنوان موثرترین شیوه‌ انجام کسب و کار در عصری که ارتباطات امکان زیادی را به منظور برقراری تماس و هزینه‌های مرتبط و انجام مبادلات بین مشتریان دارد، ایفا می‌کند.
   تجارت در فضای مجازی از دامنه‌ای گسترده‌تر و شکلی متفاوت‌تر از روش‌های سنتی پیروی می‌کند و برای پیاده‌سازی آن پیش‌شرط‌‌‌‌هایی لازم است که فرهنگ‌سازی، آموزش و پژوهش مهم‌ترین آن‌ها است. تأمین و توسعه بسترها و زیرساخت‌های مخابراتی از جنبه سخت و ایجاد فضای مبتنی بر اعتماد از جنبه‌های نرم نیازمندی‌های اساسی تحقق تجارت الکترونیکی است.
   مرکزتوسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت براساس بند 1- ح اساسنامه خود، وظیفه ساماندهی فعالیت سایت‌های تجارت الکترونیکی را برعهده دارد. از این رو بر اساس وظایف محوله و رسالت تعیین شده در سال 1389 اولین نسخه از سامانه نماد اعتماد الکترونیکی به آدرس enamad.ir رونمایی شد.
   به مرور با افزایش روزافزون تعداد کسب وکارهای الکترونیکی و افزایش تعداد متقاضیان نماد اعتماد، نسخه دوم این سامانه در سال 1394 با اعمال بازنگری‌های لازم به بهره برداری رسید. حجم رو به رشد داده های سامانه، الزام استقرار پایگاه داده و اعمال نظارت بر سرورهای آن در مرکز داده بازرگانی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت، لزوم فراهم سازی ارتباط با سایر سامانه‌های دولتی و فراهم کردن امکان توسعه نرم افزار سامانه از اهم دلایل ارایه نسخه سوم این سامانه در آبان ماه امسال است.
   استقرار این سامانه پس از وقفه‌ای کوتاه برای مهاجرت داده‌ها، از بیستم آبان ماه آغاز شده است. ارایه خدمات جدید علاوه بر خدمات متداول سامانه نماد اعتماد الکترونیکی، از جمله اهداف این سامانه است که در آینده ای نه چندان دور به بهره برداری خواهد رسید. در این راستا پیشنهادات اعلام شده از سوی مخاطبان سامانه می تواند خدمات ارایه شده این سامانه را تقویت کند. ایمیل admin@enamad.ir پل ارتباطی مخاطبان با مدیران سامانه نماد اعتماد الکترونیکی است.

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
Page created in 2.418713092804 seconds.
memoryUsage : 32999Kb