• رییس سازمان صنعت معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی:

   محورهای توسعه صادرات غیر نفتی آذربایجان شرقی تدوین می‌شود

   محورهای توسعه صادرات غیر نفتی آذربایجان شرقی تدوین می‌شود

   رییس سازمان صنعت معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی از انجام مطالعات کارشناسی و پژوهشی در خصوص موانع و مشکلات پیش روی صادرکنندگان و تجار این استان خبر داد و گفت : در روزهای آینده محورهای کلیدی توسعه صادرات استان تدوین می‌شود .

   به گزارش شاتا، حسین نجاتی در جلسه هم اندیشی راهکارهای توسعه بخش تجارت خارجی استان آذربایجان شرقی با اعلام این مطلب، افزود : در یک‌ماه گذشته از میان یک‌هزار و 200 واحد تولیدی تجاری دارای کارت بازرگانی، یکصد و 20 واحد انتخاب و در مورد مشکلات و موانع صادرات از استان و دیگر مناطق کشور پرسشنامه ای تنظیم شد.
   وی ادامه داد : در نهایت پس از جمع بندی نظرات و پیشنهادها، مشکلات مطرح شده در 15 بند گردآوری شد.
   نجاتی گفت: عدم تخصیص مشوق‌های صادراتی، عدم بازگشت ارزش افزوده صادرات از امور مالیاتی، قیمت تمام شده بالای کالاهای صادراتی، فرسودگی ماشین آلات صنعتی، عدم دسترسی واحدهای صادراتی به تسهیلات ارزان قیمت و در نهایت ضعف در سیستم حمل و نقل از جمله مشکلات و موانع سر راه صادر کنندگان استان هستند.
   شایان ذکر است که جلسه هم اندیشی راهکارهای توسعه بخش تجارت خارجی استان آذربایجان شرقی با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری و جمعی از بازرگانان و صادرکنندگان این استان برگزار شد.
   در این نشست سه ساعته هریک از صادرکنندگان به بیان دیدگاه‌های خود در خصوص تدوین برنامه جامع صادرات برمبنای مزیت‌های اقتصادی، تدوین قانون رفع موانع صادرات و حمایت از صادرکننده و همچنین تقویت تامین کنندگان کالاهای صادراتی به عنوان اولین حلقه از چرخه صادرات (تامین کننده – تولید کننده – صادرکننده) پرداختند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: