• رییس سازمان صنعت ،‌معدن و تجارت استان فارس :

   تولید سالانه بیش از7.4 میلیون تن سیمان دراستان فارس/ لزوم توجه به رفع مشکلات این صنعت در کشور

   تولید سالانه بیش از7.4 میلیون تن سیمان دراستان فارس/ لزوم توجه به رفع مشکلات این صنعت در کشور

   رییس سازمان صنعت ،‌معدن و تجارت استان فارس گفت : کارخانه های سیمان استان فارس با تولید سالانه بیش از 7.4 میلیون تن سیمان، نقش بسزایی در توسعه اقتصادی و اشتغال پایدار استان ایفا می کنند.

   به گزارش شاتا علی همتی افزود : شرکت های سیمان فارس، فارس نو ، لارستان ، فیروزآباد، داراب، لامرد، نی ریز (خاکستری وسفید )،آباده و قیر وکارزین 10 کارخانه فعال سیمان استان فارس هستند که علاوه بر رفع بخش مهمی از نیاز داخلی، محصولاتشان به بازارهای خارجی نیز صادر می شود.
   وی افزود : ظرفیت روزانه تولید سیمان خاکستری در استان فارس 22000 تن است و در سال گذشته 893 هزار تن به ارزش 28 میلیون دلار از این محصول تولیدی به کشورهای قطر،امارات،عمان،افغانستان،بنگلادش،هند،کویت،عراق و کشور های آفریقایی از جمله کنیا،سومالی و سایر کشورها صادر شد.
   همتی با بیان اینکه استان فارس دومین استان تولید کننده سیمان در کشور است افزود : این واحدها برای 2900 نفر به صورت مستقیم و حدود 7000 نفر به صورت غیر مستقیم اشتغال فراهم کرده است.
   وی اظهار داشت : کارخانه های سیمان در استان فارس انواع سیمان سفید و خاکستری تیپ های مختلف را تولید می کند و با توجه به اینکه کارشناسان، از صنعت سیمان به عنوان یکی از شاخص های توسعه یافتگی یاد می کنند، توجه به رفع مشکلات این صنعت و رونق ساخت وسازوکارهای عمرانی بیشتر می تواند در توسعه هر چه بیشتر کشور نقش بسزایی داشته باشد.
   رئیس سازمان صنعت ، معدن وتجارت استان فارس یادآور شد : تعداد 118 کارخانه سیمان با تولید 24 نوع سیمان در کشور فعالیت می کنند و در این کارخانه ها سالانه 90 تا 96 میلیون تن سیمان تولید می شود.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
Page created in 2.1256840229034 seconds.
memoryUsage : 46855Kb