• رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان اعلام کرد:

   رشد 36 درصدی صادرات استان زنجان در نیمه نخست امسال/ تحقق 114 درصدی برنامه‌های صادراتی

   رشد 36 درصدی صادرات استان زنجان در نیمه نخست امسال/ تحقق 114 درصدی برنامه‌های صادراتی

   ​صادرات استان زنجان در 6 ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته از رشد 36 درصدی برخوردار بوده و برنامه‌های صادراتی این استان تحقق 114 درصدی داشته است.

   به گزارش شاتا، ناصر فغفوری در همایش تجلیل از صادرکنندگان برتر استان زنجان با اعلام این خبر افزود : میزان صادرات استان در 6 ماهه نخست امسال بیش از 215 میلیون دلار و در مدت مشابه سال گذشته بیش از 158 میلیون دلار بوده است.
   وی صادرات استان زنجان از مبدا گمرک در 6 ماه نخست سال را ۱۴۱ میلیون دلار اعلام کرد و یادآور شد: در مدت زمان مشابه سال گذشته نیز ۷۴ میلیون دلار کالا صادر شده که نسبت به سال گذشته ۸۹ درصد افزایش یافته است.
   فغفوری با اشاره به اینکه در مجموع ۷۸ درصد اهداف صادراتی پیش‌بینی شده در سطح کشور محقق شده است، ادامه داد: برنامه‌های صادراتی استان زنجان در نیمه نخست امسال تحقق 114 درصدی داشته است.
   وی با بیان اینکه کالاهای استان زنجان ارزش افزوده بالایی دارند، ابراز کرد: قیمت متوسط هر تن کالای صادراتی یک هزار و ۳۶۸ دلار ثبت شده است.
   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با بیان اینکه هشت کشور به مقصد صادراتی تولیدات استان زنجان اضافه شده است، گفت: تعداد کشورهای مقصد صادراتی استان به ۴۲ کشور رسیده است.
   فغفوری با تاکید بر اینکه حوزه فرش، صنایع دستی و بخش کشاورزی ۱۰ درصد از کل صادرات استان زنجان را به خود اختصاص داده است، افزود: این میزان صادرات، بیانگر توجه بیشتر به حوزه‎های مذکور بوده است و بخش عمده واردات استان زنجان از مبادی گمرک شامل ماشین‌آلات و مواد اولیه مورد نیاز واحدهای تولیدی است.
   وی با اشاره به انجام طرح ممیزی صادراتی واحدهای صنعتی، یادآور شد: در قالب این طرح، واحدهای تولیدی که توانایی صادرات دارند، شناسایی شده و فعالان این عرصه باید مزایای ارایه شده در این بسته را مورد مطالعه قرار دهند. از سوی دیگر تلاش داریم دو سرمایه‌گذاری مشترک را توسط سازمان ایمیدرو در استان زنجان اجرا کنیم.
   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان در پایان ابراز امیدواری کرد با همکاری سازمان ایمیدرو دو واحد بزرگ سنگ بری مدرن در معدن تراورتن ماهنشان و واحد آلونیت در معدن زاج کندی 2 در طارم راه اندازی شود.
   شایان ذکر است که همایش تجلیل از صادر کنندگان برتر استان زنجان با حضور رییس هیات عامل سازمان ایمیدرو، استاندار زنجان و نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسؤولین و مدیران واحدهای تولیدی و تجار برگزار شد.
   در این همایش از 10 صادر کننده برتر استان و 4 شرکت صادراتی که در سال 95 برای اولین بار اقدام به صادرات محصولات تولیدی خود کرده اند ، تجلیل به عمل آمد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
Page created in 2.5238580703735 seconds.
memoryUsage : 46845Kb