• کسب رتبه پنجم خراسان جنوبی در پرداخت تسهیلات رونق تولید

   کسب رتبه پنجم خراسان جنوبی در پرداخت تسهیلات رونق تولید

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: با توجه به ارزیابی و برآوردهای انجام شده در7 ماهه نخست سال 96، استان خراسان جنوبی با پرداخت774 میلیارد تومان تسهیلات رونق، رتبه پنجم را در کشور به خود اختصاص داده است .

   به گزارش شاتا، داود شهرکی گفت:با توجه به ارزیابی اجرای طرح رونق تولید استان و با استناد به برآوردهای انجام شده در7 ماهه اول سال 96 استان خراسان جنوبی با پرداخت774 میلیارد تومان تسهیلات رونق، رتبه پنجم را در کشور به خود اختصاص داده است .

   وی با اشاره به ادامه اجرای طرح رونق تولید وهمچنین اجرای طرح بازسازی و نو سازی واحد های تولیدی در سال 96 تصریح کرد: از ابتدای امسال تاکنون حدود 350 واحد تولیدی برای درخواست تسهیلات ثبت نام کرده اند.

   شهرکی افزود: در سال گذشته 470 واحد تولیدی استان موفق شدند از تسهیلات بانکی استفاده کنند که برخی از این واحدها که با 30 تا 50 درصد ظرفیت تولید فعال بودند توانستند ظرفیت تولید خود را افزایش دهند وتعدادی از واحدهای تعطیل هم دوباره شروع به کار وبه چرخه تولید بازگشتند.

   وی با اشاره به رتبه 13 خراسان جنوبی در پرداخت تسهیلات این طرح در سال گذشته عنوان کرد: سال گذشته حدود 75 درصد تسهیلات پرداختی به واحدهای تولیدی استان در قالب طرح رونق ، صرف تامین مواد اولیه و راه اندازی این واحدها شد و هزینه حدود 25 درصد دیگر برای پرداخت مطالبات واحدهای تولیدی بود ه است .

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان روند اجرای طرح رونق تولید در خراسان جنوبی را موفق ارزیابی و مؤید این موضوع را افزایش30 درصدی صادرات کالاهای تولیدی استان به خارج از کشور مطرح کرد.

   شهرکی ابراز کرد : با توجه به اینکه استان خراسان جنوبی رتبه 25 بخش سرمایه گذاری صنعت در کشور را داراست ، در سال 96 درمیزان جذب تسهیلات رونق تولید به نسبت مصوب کارگروه در کشور رتبه دوم را تا کنون به خود اختصاص داده است.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
Page created in 1.9558250904083 seconds.
memoryUsage : 46572Kb