• تلاش صحا برای رفع نیازهای استارتاپ ها

   مدیر عامل صندوق حمایت از صنایع الکترونیک مطرح کرد:

   تلاش صحا برای رفع نیازهای استارتاپ ها

   تلاش صحا برای رفع نیازهای استارتاپ ها

   مدیرعامل صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک (صحا) به نقش و اهمیت حضور استارتاپ‌ها در بدنه اقتصاد تاکید کرد و گفت: صحا به خوبی توانسته جایگاه این شرکت ها را درک کند و برای حل نیازهای آنها گام‌های خوبی بردارد.

   به گزارش شاتا، علی وحدت در مراسم اختتامیه دومین استارتاپ ویکند تبریز با اعلام این مطلب افزود: استارتاپ‌ها و تامین‌کنندگان کوچک منبعی کلیدی برای نوآوری بنگاه‌های بزرگ محسوب می‌شوند و نقش مهمی در توسعه نوآوری شرکت‌ها دارند. هم‌اکنون اقتصادهای بزرگ دنیا توجه زیادی به حوزه استارتاپی دارند.

   وی افزود: میزان و حجم سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف این صنعت مانند خدمات تجاری، سخت‌‌افزار، نرم‌افزار، کالاهای مصرفی ارتقای مناسبی داشته است.

   مدیرعامل صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک (صحا) با بیان اینکه نیازهای فنی همان توانمندی‌های فناورانه است تصریح کرد: اگر شرکتی به فناوری دسترسی دارد می‌تواند نیاز فنی خود را به سادگی رفع کند. نیازهای سرمایه‌ای نیز در چهار دسته سرمایه اقتصادی، فرهنگی، نمادین و اجتماعی طبقه‌بندی می‌شوند.

   وی ادامه داد: شرکت برای رفع نیازهای سرمایه‌ای احتیاج به صندوق‌های خطرپذیر و یا VC دارد، زیرا VC می‌تواند علاوه بر تامین سرمایه‌ای اقتصادی مورد نیاز استارتاپ‌ها سه سرمایه‌ای لازم دیگر را نیز تامین نمایند.

   وحدت با عنوان این مطلب که در کشور ما کمبود VC مشاهده می‌شود و باید برای جبران این کمبود تلاش شود ابراز کرد: صندوق خطرپذیر می‌تواند با تزریق منابع مالی سرمایه اقتصادی را تامین کند، با انتقال دانش و تجربه مدیریتی سرمایه فرهنگی، با در اختیار قرار دادن شبکه ارتباطی سرمایه اجتماعی و با کسب شهرت به واسطه خوش‌نامی سرمایه نمادین یک شرکت را تامین کند.

   وی با تشریح سلسه خدمات صندوق صحا تصریح کرد: صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک شرکتی دولتی است که منابع مالی خوبی در اختیار دارد و با شناسایی نیازهای مختلف شرکت‌های استارتاپی نسبت به رفع این نیازها اقدام می‌کند.

   مدیرعامل صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک (صحا) ادامه داد: در این زمینه با ارایه خدمات کارشناسی و حمایت‌های مالی می‌توانیم نیازهای فنی و سرمایه‌ای شرکت‌ها را حل کنیم. همچنین با نگاه به بازارهای بین‌المللی و ارایه برنامه‌های مشوقی صادراتی، ارایه تسهیلات شرکت در نمایشگاه‌های خارجی سعی در رفع نیاز بازار شرکت‌های استارتاپی داریم.

   گفتنی است ، دومین استارتاپ ویکند تبریز با حمایت صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک (صحا) از ۱۷ تا ۱۹ آبان‌ماه در استان آذربایجان شرقی برگزار شد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
Page created in 2.358381986618 seconds.
memoryUsage : 43219Kb