• رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان قزوین اعلام کرد:

   حذف 2 پیش شرط در اعطای تسهیلات رونق تولید به واحدهای صنعتی قزوین

   حذف 2 پیش شرط در اعطای تسهیلات رونق تولید به واحدهای صنعتی قزوین

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین گفت: بر اساس بخشنامه جدید 2 پیش شرط در اعطای تسهیلات رونق تولید حذف شده و تصمیم گیری در خصوص آن‌ها به کارگروه استانی تفویض شده است.

   به گزارش شاتا، علی پرزحمت در حاشیه نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان در گفت‌وگو با خبرنگاران افزود: بر اساس بخشنامه جدید، واحدهای تولیدی با اشتغال بیش از یکصد نفر و درخواست های تسهیلات بالای 30 میلیارد ریال درصورت تشخیص کارگروه اصلی استان می‌توانند از تسهیلات رونق تولید استفاده کنند .

   وی ادامه داد: پیش از این محدودیت پرداخت تسهیلات تا اشتغال یکصد نفر و زیر 30 میلیارد ریال در استان وجود داشت و تسهیلات بیش از این رقم به کارگروه ملی ارجاع داده می‌شد، که اکنون دولت پرداخت بیش از 30 میلیارد ریال را به استان تفویض کرده است.

   پرزحمت در خصوص تأثیر این بخشنامه در استان صنعتی قزوین تصریح کرد: 300 واحد صنعتی استان که بیشتر قدیمی هستند و بیش از 100 نفر اشتغالزایی دارند، تا پیش از این نمی‌توانستند از تسهیلات رونق تولید استفاده کنند اما با بخشنامه جدید از تسهیلات رونق تولید بهره مند خواهند شد.

   رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان قزوین در بخش دیگری از سخنان خود گفت: 34 معدن تاکنون برای دریافت تسهیلات در استان ثبت نام کرده اند اما به دلیل پذیرش نشدن پروانه بهره برداری معادن به عنوان وثیقه هنوز تسهیلاتی در این زمینه پرداخت نشده است.

   پرزحمت اضافه کرد: تاکنون یک هزار و 180 میلیارد ریال برای 142 واحد کشاورزی و صنعتی استان پرداخت شده است که بخش صنعت هزار و 60 میلیارد ریال و بخش کشاورزی 120 میلیارد ریال دریافت کرده اند و استان قزوین رتبه دوم را در این زمینه دارد.

   وی در خصوص تاثیر این میزان تسهیلات پرداختی در ایجاد اشتغال و تولید در استان ابراز کرد: تنها 6 درصد کل تسهیلات اعطا شده در استان به رونق تولید اختصاص داشته و 94 درصد تسهیلات توسط بانک‌ها در وجوه دیگر پرداخت می‌شود که به همین دلیل شاهد تاثیر چندان این تسهیلات در تولید و اشتغال استان نیستیم.

   پرزحمت افزود: این روند پرداخت تسهیلات در استان صنعتی قزوین کند است و باید روند پرداخت تسهیلات در استان شتاب بیشتری داشته باشد.

   گفتنی است که استان قزوین سه هزار و 600 واحد تولیدی و 16 شهرک و ناحیه صنعتی دارد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
Page created in 2.1251220703125 seconds.
memoryUsage : 46845Kb