• اقتصاد کشور نیازمند ایجاد "شرکت‌های تخصصی صادرات" است/ گسترش فروشگاه‌های زنجیره‌ای سبب نظارت بهتر بر بازار می‌شود

   معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت مطرح کرد:

   اقتصاد کشور نیازمند ایجاد "شرکت‌های تخصصی صادرات" است/ گسترش فروشگاه‌های زنجیره‌ای سبب نظارت بهتر بر بازار می‌شود

   اقتصاد کشور نیازمند ایجاد "شرکت‌های تخصصی صادرات" است/ گسترش فروشگاه‌های زنجیره‌ای سبب نظارت بهتر بر بازار می‌شود

   معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با تأکید بر لزوم ایجاد شرکت‌های تخصصی صادرات گفت: گسترش فروشگاه‌های زنجیره‌ای سبب نظارت بهتر بر بازار می‌شود.

   به گزارش شاتا، سیدمحمود نوابی در نخستین جشنواره تقدیر از حامیان حقوق مصرف‌کنندگان استان اصفهان، با اشاره به قواعد رعایت حقوق مصرف کننده، تصریح کرد: در این اصل باید به ترجیح حق‌الناس بر حق‌الله اشاره کرد و در این راستا تولیدکنندگان باید خود را مصرف‌کننده بپندارند.
   وی افزود: تنها وظیفه سازمان حمایت از مصرف کننده قیمت‌گذاری کالاها نیست بلکه وظایف بسیار دیگری نیز بر عهده این سازمان است که در بیان یکی از آنها می‌توان به نظارت بر قیمت کالاها و خدمات اشاره کرد.
   معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه براساس ماده 4 قانون حمایت از مصرف‌کننده، کالاهایی که قرار است وارد کشور شوند باید نمایندگی رسمی فروش داشته باشند، گفت: این موضوع خلاف آنچه که از سوی برخی "انحصار" تصور می‌شود، اما در اصل حمایت از مصرف‌کننده است.
   نوابی با بیان اینکه براساس ماده 7 قانون حمایت از مصرف کننده  "هر‌گونه تبلیغات اغواکننده در کشور ممنوع است"، تصریح کرد: بر خلاف این موضوع شاهد زیرپا گذاشتن این ماده قانونی در بسیاری از تبلیغات هستیم.
   معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه گسترش فروشگاه‌های زنجیره‌ای سبب نظارت بهتر بر بازار می‌شود، خاطرنشان کرد: در جهان 85 درصد بازار در اختیار اینگونه فروشگاه‌ها است.
   نوابی در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر لزوم ایجاد شرکت‌های تخصصی صادرات بیان کرد: تاکنون هیچگونه شرکت تخصصی صادرات در کشور نداشته‌ایم و صادرات توسط خود واحدهای تولیدی انجام می‌شود.
   وی خاطرنشان کرد: استان اصفهان به عنوان صنعتی‌ترین استان کشور می‌تواند در امر ایجاد شرکت‌های تخصصی صادرات پیشگام شده تا نخستین قدم در این زمینه در کشور برداشته شود. 
   معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه در بحث حمایت از حقوق مصرف کننده 280 انجمن در سراسر کشور فعالیت دارند، گفت: دست‌یابی به رشد بالای اقتصادی و برطرف‌کردن مشکلات تولیدکنندگان نیازمند حرکت در مسیری واحد از سوی تمامی دستگاه‌ها است.
   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
Page created in 3.203428030014 seconds.
memoryUsage : 32988Kb