• صدور254 ضمانت و بیمه نامه معدنی به ارزش 300 میلیارد تومان در دولت یازدهم/ با حمایت صندوق بیمه فعالیتهای معدنی ریسک اعطای تسهیلات بانکها صفرمی شود

   کرباسیان در مراسم امضای تفاهمنامه تامین مالی طرح های معدنی خبر داد :

   صدور254 ضمانت و بیمه نامه معدنی به ارزش 300 میلیارد تومان در دولت یازدهم/ با حمایت صندوق بیمه فعالیتهای معدنی ریسک اعطای تسهیلات بانکها صفرمی شود

   صدور254 ضمانت و بیمه نامه معدنی به ارزش 300 میلیارد تومان در دولت یازدهم/ با حمایت صندوق بیمه فعالیتهای معدنی ریسک اعطای تسهیلات بانکها صفرمی شود

   رئیس هیات عامل ایمیدرو از صدور254 ضمانت نامه و بیمه نامه معدنی به ارزش ٣٠٠ میلیارد تومان در دولت یازدهم خبر داد.

   به گزارش شاتا مهدی کرباسیان در مراسم امضای تفاهمنامه همکاری تامین مالی طرحهای معدنی صندوق بیمه فغعالیتهای معدنی و بانک صنعت و معدن اعلام کرد: صندوق بیمه فعالیت های معدنی قبل از دولت یازدهم در لیست واگذاری قرار گرفته بود که با آغاز به کار دولت تدبیر و امید از حوزه واگذاری خارج و به کار خود ادامه داد و اکنون این صندوق جزو اصلی ترین واحدهای حمایتی از حوزه معدن وصنایع معدنی توسط دولت است.

   وی افزود: در ابتدا دولت یازدهم، سرمایه اولیه این صندوق 10 میلیارد تومان بود که با افزایش 10 برابری طی 4 سال؛ سرمایه آن به 110 میلیارد تومان رسید و در حال حاضر این صندوق تا سقف 400 میلیارد تومان اعطای تسهیلات به معدنکاران در قالب وام و ضمانت نامه اختصاص داده است.
   کرباسیان با اشاره به اقدامات حمایتی بانک صنعت و معدن گفت :  این بانک در 7 طرح فولادی نیز گشایش های اعتباری را انجام داد و درحوزه معدن کاران کوچک و متوسط نیز صندوق بیمه فعالیت های معدنی با قبول پروانه های بهره برداری معادن می تواند حامی اصلی بخش معدن باشد و بانکها با ریسک صفر درصد نسبت به اعطای وام اقدام کنند.

   وی با ابراز قدردانی از حمایت های وزیر صنعت، معدن و تجارت از حوزه معدن و صنایع معدنی عنوان کرد: به دنبال این هستیم محدوده هایی که ریسک آن ها به حداقل رسیده را واگذار کنیم. در این زمینه آگهی مناقصه جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی برای 15 پهنه معدنی و 5 محدوده امید بخش مس، طلا و سنگ آهن در هفته های آتی اعلام می شود.

   رییس سازمان توسعه و نوسازی معدن و صنایع معدنی  با اشاره به اینکه نقشه یکصد هزارم پتانسیل های معدنی تا پایان آذرماه آماده می شود گفت: حمایت از صندوق بیمه در جهت حمایت از بخش خصوصی از الزامات این حوزه محسوب می شود و در این زمینه دفاتر صندوق بیمه در تمام استان ها تشکیل شده است.
   خبرنگار : منصوره قنبری
   عکس: داریوش زرین خط

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
Page created in 2.606761932373 seconds.
memoryUsage : 32986Kb