• قیمت هیچ کالایی در بازار رها نشده است

   نظر رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان درباره افزایش قیمت خودرو؛

   قیمت هیچ کالایی در بازار رها نشده است

   قیمت هیچ کالایی در بازار رها نشده است

   رییس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان درباره افزایش قیمت خودرو در مدت اخیر و وظیفه این سازمان در قبال بازار توضیحاتی ارایه داد و افزود: قیمت هیچ کالایی در بازار رها نشده است اما سازمان حمایت بر اساس اولویت‌های خود عمل می‌کند و دنبال رصد مغازه به مغازه قیمت‌ خودرو نیست.

   به گزارش شاتا از ایسنا، محمود نوابی در بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها با اشاره به ضوابط قیمت گذاری خودرو، با اعلام این مطلب، بیان کرد: بر اساس قانون، قیمت خودروها تا ۴۵ میلیون تومان از طریق دستورالعمل شورای رقابت تعیین می شود که البته این به معنای قیمت دهی این شورا نیست بلکه صرفاً نحوه قیمت گذاری را مشخص می کند.
   وی افزود: بر همین اساس بنابر نظر شورای رقابت، خودروهای کمتر از ۴۵ میلیون تومان جنبه رقابتی ندارند و به صورت انحصاری عرضه می‌شوند اما در ادامه خودروهایی که بیش از این رقم قیمت گذاری می‌شوند شامل قیمت گذاری‌های رقابتی هستند.
   معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: برخی قیمت ها برای کالا و خدمات قیمت‌های آزاد است که البته این قیمت‌ها به معنای رها شده نیست. یعنی می توان گفت قیمت هیچ کالایی در سطح بازار رها نشده است اما سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان هم بر اساس اولویت‌های خود عمل می کند و دنبال رصد مغازه به مغازه قیمت های خودرو نیست، بلکه بر اساس اولویت های خود یعنی کالاهای گروه یک و اولویت های سبد خرید خانوار اقدام می کند.
   نوابی همچنین با اشاره به اینکه سازمان حمایت مصرف کننگان و تولید کنندگان پیگیر شکایت‌ها خواهد بود، افزود: وظیفه سازمان حمایت ایجاب می‌کند که اگر فردی هنگام خرید خودرویی پرداخت غیرمتعارف داشت و از این موضوع به سازمان شکایت کرد، شکایت‌های رسیده در این زمینه را پیگیری کند.
   وی با اشاره به اقدامات انجام شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت برای بررسی قیمت خودرو، گفت: با تایید وزیر صنعت، معدن و تجارت کمیته ای برای بررسی افزایش قیمت خودرو تشکیل شده است که به این موضوع خواهد پرداخت.
   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: