• کار سازمان حمایت کارشناسی قیمت است نه قیمت گذاری/ رشد چشمگیر مبارزه باقاچاق در سطح عرضه

   رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان در بازدید از نمایشگاه مطبوعات:

   کار سازمان حمایت کارشناسی قیمت است نه قیمت گذاری/ رشد چشمگیر مبارزه باقاچاق در سطح عرضه

   کار سازمان حمایت کارشناسی قیمت است نه قیمت گذاری/ رشد چشمگیر مبارزه باقاچاق در سطح عرضه

   رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان گفت : این سازمان قیمت گذاری نمی کند بلکه کارشناسی قیمت را انجام می دهد.

   به گزارش شاتا سید محمود نوابی در بازدید از بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات و با حضور در غرفه شاتا نیوز افزود : ما با کارشناسی قیمت بازوی اجرایی سیستمهای تصمیم گیری هستیم و در این زمینه تنها دستگاه تخصصی کارشناسی قیمت در کشوریم وابلاغ قیمت با دستگاههای بالا دستی است.
   وی افزود : سازمان حمایت در درون خود سازمان حاکمیتی دیگری  دارد به نام سازمان بازرسی و نظارت بر قیمت کالا و خدمات که در سال 82 با سازمان حمایت ادغام شده و و نقش نظارت بر بازار و تهیه گزارشات را بر عهده دارد  .
   نوابی  تصریح کرد : سازمان حمایت شان  قضایی ندارد و سازمان تعزیرات در این زمینه رسیدگی می کند.
   وی با بیان اینکه این سازمان دفعتا هم حامی حقوق مصرف کننده است و هم تولید کننده اضافه کرد : این دو ممزوج همند و تولید کننده نیز به نوعی مصرف کننده کالا و خدمات محسوب می شود.
   نوابی  از دو نماد حمایت همزمان نام برد و افزود : همایش تجلیل از بنگاهای اقتصادی درحوزه رعایت حقوق مصرف کننده یکی از این نمادهاست که 16 دوره برگزار شده است و در این همایش برترین های حوزه تولید و خدمات را معرفی می کنیم.
   به گفته نوابی نسبت به دوره اول برگزاری حوزه متقاضیان 20 برابر و در حوزه منتخبین 17 برابر رشد صورت گرفته است ، ضمن اینکه تاکنون در 25 استان همایش برگزار شده است و با 6 دوره برگزاری ، استان فارس در تجلیل از بنگاههای اقتصادی برتر در حوزه رعایت حقوق مصرف کننده پیشتاز است.
   رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان  به نماد دیگری اشاره کرد و افزود: مبارزه با قاچاق کالا در سطح عرضه یکی از وظایف ماست و با همکاری سازمانهای صنعت ، معدن و تجارت استانی در سال 95 نسبت به سال قبل از آن از لحاظ ارزشی جمع آوری قاچاق، حدود  10 برابر رشد داشته ایم .
   وی تاکید کرد : وقتی با قاچاق کالا برخورد می کنیم در واقع از تولید کننده حمایت می کنیم وکالای بی کیفیت به سمت مصرف کننده نمی رسد.
   معاون وزیر صنعت ،‌معدن و تجارت اعلام کرد : اصرار داریم که کالاهای ماندگار با ماندگاری بیش از یکسال خدمات بعد از فروش داشته باشند و و نیز مصر هستیم که کالای فروخته شده پس گرفته شود و هم دوره ضمانت را بالاتر ببریم .
   وی با اعلام پاسخگو بودن سامانه 124 در همه استانها یادآور شد : از دیگر اقدامات حوزه حمایت از حقوق مصرف کننده گشتهای مشترک با سازمان استاندارد و دانشگاه علوم پزشکی است که در همه استانا اجرا می شود .
   نوابی اظهار کرد: هرکجا جاپایی از حقوق مصرف کننده مطرح باشد سعی می کنیم آن را پوشش دهیم.
   وی به وجود  تشکلهای مردم نهاد در اکثر کشورها اشاره کرد و گفت : در حال حاضر انجمنهای حمایت از حقوق مصرف کننده ر سه سطح شهرستان ، استان و ملی  وجود دارند و فعالیت می کنند که 270 انجمن در شهرستانها  30 تا در استانها و یک انجمن در سطح ملی فعالند که از سال 90 شکل گرفتند.
   نوابی  با بیان اینکه قبلا ناظران افتخاری سازمان کارت شناسایی داشتند و در حال حاضر کد دارند افزود : با این اقدام جلوی برخی تخلفات گرفته شد .
   وی تاکید کرد : سازمان حمایت به دنبال کیفیت ، کمیت ،‌خدمات فروش ، رعایت سلایق مشتری و در انتها قیمت مناسب است و قیمت باید با موارد گفته شده تناسب داشته باشد.

   خبرنگار : منصوره قنبری    

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
Page created in 2.678405046463 seconds.
memoryUsage : 32994Kb