• 2 میلیارد دلار خط اعتبار خریدار امسال برای بازارهای هدف صادراتی پیش بینی شده است

   قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت:

   2 میلیارد دلار خط اعتبار خریدار امسال برای بازارهای هدف صادراتی پیش بینی شده است

    2 میلیارد دلار خط اعتبار خریدار امسال برای بازارهای هدف صادراتی پیش بینی شده است

   قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس کل سازمان توسعه تجارت از پیش بینی 2 میلیارد دلار خط اعتبار خریدار برای بازارهای هدف صادراتی ایران خبر داد که بالاترین سهم آن متعلق به عراقی‌ها است.

   به گزارش شاتا، مجتبی خسروتاج با اعلام این خبر، افزود: این اعتبار از محل صندوق توسعه ملی و در قالب بسته مشوق‌های صادراتی پیش بینی شده است که به خریداران کالاهای ایرانی در کشورهای مختلف قدرت می دهد تا بتوانند محصولات و تولیدات ایرانی را به صورت مدت دار 6 ماه، یکساله و 2 ساله (بسته به نوع کالا) خریداری کنند.
   به گفته این مقام مسئول، در برخی کشورها به دلیل اعتبار صادراتی بالاتر ایران، اعتبار خریدار در ارقام بالاتری خواهد بود تا با نیاز و ظرفیت مشتریان منطبق شود و در همین پیوند جدولی تهیه شده که سهم هر کشور از این خط اعتباری در آن مشخص شده است.
   وی بیان داشت: در 2 میلیارد دلار پیش بینی شده، بالاترین سهم متعلق به عراقی ها است، زیرا بالاترین ظرفیت صادرات کالاهای ایرانی به این کشور وجود دارد.
   خسروتاج خاطرنشان کرد: اینکه چه میزان از این رقم می تواند به کشورهای هدف صادراتی اختصاص یابد، بسته به تقاضای مشتریان در این کشورها است و رابطه مستقیم دارد.
   حضور عربستان در بازار عراق
   رییس کل سازمان توسعه تجارت همچنین در پاسخ به پرسشی در خصوص برنامه‌ریزی عربستانی‌ها برای حضور پرقدرت تر در بازار عراق و کنار زدن ایران، تصریح کرد: جهان امروز جهان رقابت است و همه شرکت‌ها و فعالان اقتصادی باید آمادگی مواجهه و رویارویی با رقبا را در دستور کار خود قرار دهند.
   خسرو تاج تاکید کرد: اینکه فلان کشور بخواهد نقشی قوی و پر رنگ در بازاری ایفا کند، نباید بر حضور شرکت‌های بزرگ ایرانی خدشه ای وارد شود، زیرا همواره باید پیش بینی انواع و اقسام رقیبان و استراتژی های آن‌ها در بازار را داشت.
   شایان ذکر است که، عراق یکی از مهمترین بازارهای صادراتی کشور است، به طوری که جمهوری اسلامی ایران در 6 ماه نخست امسال با سه میلیارد و 170 میلیون دلار صادرات، به دومین مقصد صادراتی این کشور تبدیل شد.
   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: