• رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان بوشهر:

   میز های ملی توسعه صادرات پتروشیمی و آبزیان در بوشهر برگزار می شود

   میز های ملی توسعه صادرات پتروشیمی و آبزیان در بوشهر برگزار می شود

   با ابلاغ دستورالعمل های اجرایی از سوی سازمان توسعه تجارت ایران ، سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان بوشهر به عنوان متولی برگزاری میزهای ملی توسعه صادرات محصولات پتروشیمی و آبزیان تعیین و استان بوشهر نیز به عنوان استان معین برگزاری میزهای مورد اشاره انتخاب گردیده است.


   به گزارش شاتا ؛ سید حسین حسینی محمدی با اعلام این خبر افزود: گسترش بازار های هدف از جمله برنامه های سازمان توسعه تجارت ایران است که با تشکیل میزهای کالایی در سطح کشور و در مرکز استانهای داری مزیت نسبی با این هدف برگزار می گردد .
   حسینی محمدی اضافه کرد : استان بوشهر با وجود قابلیتهای موجود در صنایع نفت،گاز و پتروشیمی و همچنین شیلات و صنایع دریایی دارای مزیت نسبی جهت توسعه بازار این کالاهای بوده و به عنوان سازمان معین در سطح کشور جهت پیگیری دو میز کالایی پتروشیمی و آبزیان انتخاب گردیده است  .
   حسینی محمدی بیان داشت : سازمان های صنعت، معدن و تجارت استانهای سراسر کشور با توجه به ابلاغ دستورالعمل های اجرایی میزهای یاد شده از سوی مقام عالی وزارت با جلب مشارکت و همکاری تمامی بخش های دست اندرکار بویژه استانداری ها بعنوان مدیریت ارشد استان، زمینه تشکیل مستمر و موثر میزهای تخصصی کالایی در حوزه صادرات را باید مورد دقت نظر قرار داده و سهم این شاخص را در راستای توسعه صادرات غیر نفتی استان افزایش دهند.
   وی خاطر نشان کرد: میزهای کالایی با محوریت تنوع بخشی به محصولات صادراتی فعالیت نموده که اهداف آن تقویت قدرت رقابت کالاهای ایرانی در کشورهای هدف بوده و افزایش ارزش افزوده کالای صادراتی، استفاده از نوآوری در ارائه خدمات و تولید کالا، بهره‌برداری از اقتصاد دانش‌بنیان برای بهبود کیفیت کالاها و... خواهد بود .
   رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان با اشاره به قابلیت واحد های تولیدی – صادراتی و همچنین مزیت رقابتی صنایع پتروشیمی در استان بوشهر تاکید کرد: میزهای ملی توسعه صادرات  محصولات پتروشیمی و آبزیان می توان بعنوان دو بازوی اجرایی در گسترش اقلام صادراتی و توسعه فضای کسب و کار نقش موثرداشته باشد.

    

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: