• وزیر صنعت، معدن، تجارت استان نیژنوگراد روسیه در اراک:

   روسیه آماده همکاری‌های صنعتی و تجاری با استان مرکزی است

   روسیه آماده همکاری‌های صنعتی و تجاری با استان مرکزی است

   وزیر صنعت، معدن، تجارت و شرکت‌های تجاری استان نیژنوگراد روسیه گفت: روسیه آمادگی همکاری دو جانبه با ایران به ویژه استان مرکزی را در توسعه روابط تجاری و اقتصادی دارد.

   به گزارش شاتا، ماکسیم چر کاسف (Maksim Cherkasov) در کارگروه توسعه صادرات استان مرکزی که با حضور هیأت تجاری استان نیژنی نوگورد روسیه در اراک برگزار شد، افزود: روسیه در زمینه صنایع کشتی سازی، ماشین سازی، هوا و فضا، متالوژی و چوب، مزیت‌های اقتصادی و دانش فنی دارد و در این حوزه ها آماده است که با تجار و صنعتگران استان مرکزی ارتباط برقرار کند و در جهت تقویت ارتباطات اقتصادی خود بکوشد.
   وی با اشاره به اینکه مناسبات اقتصادی جمهوری اسلامی ایران با سفر هیأت‌های تجاری از روسیه درحال گسترش است، گفت: این هیأت‌ها می‌کوشند سطح و ابعاد ارتباط میان دو کشور را توسعه دهند. 
   چر کاسوف مهمترین کالاهایی که در حال حاضر از روسیه به ایران صادر می شوند را شامل کاغذ رنگی و انواع ماشین آلات اعلام کرد و ادامه داد: در مقابل از ایران نیز انواع خشکبار به روسیه ارسال می‌شود. همچنین سطح همکاری روسیه در ساخت نیروگاه بوشهر افزایش یافته و این کشور در ساخت ایستگاه این نیروگاه سرمایه گذاری قابل توجهی داشته است.
   شایان ذکر است که در این نشست صاحبان برخی واحدهای صنعتی استان مرکزی، توانمندی و ظرفیت تولیدی این استان را معرفی و خواستار سرمایه گذاری مشترک با هیأت تجاری و اقتصادی روسیه شدند.
   هیات تجاری روسیه در سفر دو روزه به استان مرکزی از برخی واحدهای بزرگ صنعتی این استان دیدن و با فعالان صنعتی استان نشست های جداگانه دارد.
   استان مرکزی با حدود سه هزار واحد تولیدی چهارمین قطب صنعت کشور و دومین قطب صنایع مادر تخصصی کشور است که در تنوع تولیدات صنعتی در کشور رتبه نخست را دارد.
   روسیه با 17 میلیون و 75 هزار کیلومتر وسعت به عنوان نهمین کشور پرجمعیت جهان مشهور است که زبان مردم آن روسی و واحد پول در این کشور روبل است.
   این کشور پهناور در آسیای شمالی و اروپای خاوری واقع شده که با ۱۴ کشور آسیایی و اروپایی مرز زمینی دارد و با کشورهای پیرامون دریای برینگ، دریای ژاپن، دریای کاسپین، دریای سیاه، و دریای بالتیک نیز دارای ارتباط دریایی است.
    
   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: