• سفیر صربستان در نشست با فعالان اقتصادی استان مرکزی:

   مناسبات اقتصادی ایران و صربستان با همکاری بازرگانان دو کشور در حال افزایش است

   مناسبات اقتصادی ایران و صربستان با همکاری بازرگانان دو کشور در حال افزایش است

   سفیر صربستان در جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه مناسبات اقتصادی جمهوری اسلامی ایران با صربستان با همکاری تجار و بازرگانان دو کشور در حال افزایش است، گفت: با تفاهم نامه بین دو کشور، برای سفر به صربستان دیگر نیازی به صدور ویزا نیست.

    به گزارش شاتا، دراگان تودوروویچ روز دوشنبه در نشست با فعالان اقتصادی استان مرکزی در اراک با مطرح کردن این موضوع که روابط سیاسی و اقتصادی جمهوری اسلامی ایران با صربستان در سطح مطلوبی قرار دارد، تصریح کرد: نتایج مطلوب و خاصی با حضور هیأت تجاری صربستان در اراک برای هر دو طرف اقتصادی به دست خواهد آمد. همچنین در تلاشیم این ارتباطات در ابعاد مختلف اقتصادی و تجاری افزایش پیدا کند.
   وی ضمن دعوت از تجار استان مرکزی در شهر اراک برای بازدید از توانمندی و ظرفیت اقتصادی صربستان افزود: در انتظار دیدار دکتر ظریف وزیر امور خارجه ایران در بلگراد تا پایان امسال خواهیم بود.
   تودوروویچ در پایان ابراز کرد : با تفاهم نامه بین دو کشور، برای سفر به صربستان نیازی به صدور ویزا نیست و به زودی پروازهای مستقیم بین ایران و صربستان برقرار می‌شود . 
   همچنین رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی در ادامه این نشست با اعلام اینکه صنایع ریلی، نفت، گاز، سنگ و شیشه عمده فعالیت بخش صنعت استان مرکزی به شمار می‌رود، گفت: این استان قطب چهارم کشور با سه هزار واحد صنعتی در حوزه صنایع مادر تخصصی و قطب صنایع بزرگ از نظر تنوع تولید در سطح کشور است.
   محمدرضا حاجی پور با اشاره به صادرات 876 میلیون دلاری انواع کالا از استان مرکزی در سال گذشته، افزود: از این میزان 169 هزار دلار به مقصد صربستان بوده و محصولات صادراتی به صربستان شامل، انواع شیشه و ظروف شیشه ای بوده است.
   وی همچنین گفت: انواع کود، میوه، آلومینیوم و مخزن جزء اقلامی هستند که از ایران به کشور صربستان صادر شده و استان مرکزی توانایی تامین و صادرات آن را به کشور صربستان دارد.
   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی با معرفی محصولات شاخص استان، گفت: پنج کالا شامل گل و گیاه، آلومینیوم، ماشین آلات، و عایق رطوبتی در این استان تولید و زمینه صادرات آن به خارج کشور فراهم است.
   گفتنی است که در این نشست به پرسش‌های صاحبان برخی واحدهای صنعتی استان پیرامون تعامل و همکاری با هیأت تجاری صربستان پاسخ داده شد.
   هیأت تجاری صربستان در سفر دو روزه به استان مرکزی از واحدهای بزرگ صنعتی این استان دیدن و با فعالان صنعتی استان نشست‌های جداگانه برگزار می‌کنند.
   استان مرکزی چهارمین قطب صنعت کشور و دومین قطب صنایع مادر تخصصی کشور است که در تنوع تولیدات صنعتی در کشور رتبه نخست را دارد.
   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: