• رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم خبر داد:

   اشتغال 5 هزار نفر در صنعت کفش ماشینی استان قم

   اشتغال 5 هزار نفر در صنعت کفش ماشینی استان قم

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم از وجود220 واحد کفش ماشینی در قم خبر داد و گفت: این واحدها زمینه اشتغال بیش از 5 هزار نفر بطور مستقیم و 20 هزار نفر بطور غیرمستقیم را در سطح استان فراهم کرده است.

   به گزارش شاتا احمد ذاکری تصریح کرد : قم قطب صنعت کفش ماشینی کشور است و در این صنعت جایگاه خوبی را در سطح کشور دارد.
   وی این صنعت را یکی از پتانسیلها و اولویت های صادراتی استان عنوان کرد و اظهار داشت: سالانه حدود 50 میلیون دلار از این گروه کالایی از استان قم صادرات صورت می گیرد.
   ذاکری صنعت کفش ماشینی استان قم را از صنایع قدیمی و پویا عنوان کرد و یاد آورشد: این صنعت در استان موقعیت خوبی نسبت به استانهای دیگر دارد و نسبت به سایر استانها صنعت قدیمی و با اصالت به شمار می رود و در سال بیش از 100 میلیون جفت کفش در استان تولید می شود.
   وی  افزود: استان قم در بحث اشتغال زایی در صنعت کفش ماشینی موقعیت خوبی دارد و باید برای تحقق این مهم برنامه‌ریزی شود.
   ذاکری تاکید کرد: واحدهای صنعتی کفش ماشینی استان در حال نوسازی ماشین آلات خود هستند و وضعیت صنعت کفش ماشینی در استان قم امیدوار کننده است.
   وی با بیان اینکه این صنعت در استان نیازمند سرمایه‌گذار است افزود : صنعت کفش ماشینی استان ظرفیت مناسبی برای توسعه دارد و توانسته است تاکنون در این زمینه دستاوردهای خوبی داشته باشد به طوریکه با ایجاد واحدهای گرانول سازی که مواد اولیه کفش ماشینی می باشد در استان توانسته است حرفی برای گفتن داشته باشد.

    

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: