• سازمان حمایت به سمت مردمی‌سازی نظارت حرکت کند/مصون ماندن از مفاسد خرد سطح کشور ضرورت دارد

   محمد شریعتمداری در مجمع عمومی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان:

   سازمان حمایت به سمت مردمی‌سازی نظارت حرکت کند/مصون ماندن از مفاسد خرد سطح کشور ضرورت دارد

   سازمان حمایت به سمت مردمی‌سازی نظارت حرکت کند/مصون ماندن از مفاسد خرد سطح کشور ضرورت دارد

   وزیر صنعت، معدن و تجارت مردمی سازی نظارت و به کارگیری روش‌های نوین کنترلی را عوامل موفقیت سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان دانست و گفت: مصون سازی این سازمان از مفاسد خرد سطح کشور به عنوان انتظار و خواسته مهم من باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

   به گزارش شاتا، محمد شریعتمداری در مجمع عمومی عادی سالیانه سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان بر نقش تاثر گذار مردم در نظارت و کنترل بازار تأکید کرد و افزود: مردم خود باید بر حقوق مصرف کنندگان نظارت کنند که این موضوع باید به عنوان یک تکلیف اجتماعی فرهنگ سازی شود.
   وی مردمی سازی نظارت را فاکتوری مهم برای موفقیت سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان دانست و گفت: اجحاف در فروش، گران فروشی، عدم صدور فاکتور و عدم شفافیت در قیمت کالاها باید توسط خود مردم رصد شود. همچنین به کارگیری و استفاده از روش‌های نوین متناسب با نوع فعالیت‌ها برای گویاتر و پویاتر شدن گزارش‌های تدوین شده این سازمان لازم و ضروری است.
   رییس مجمع عمومی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان با اشاره به اینکه موضوع IT زیر ساخت مهمی برای ادامه کار این سازمان است، تصریح کرد:  IT باید به عنوان یک موضوع پایه تقویت شود و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات باید در این زمینه همکاری‌های لازم را انجام دهد.
   شریعتمداری سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان را در شرایط فعلی کشور دارای ماموریت خطیری دانست و ادامه داد: سازمان حمایت باید به عنوان مکمل نهادهای نظارتی تشکیل شده در وزارتخانه هایی مانند صنعت، معدن و تجارت به خصوص در زمینه رصد و نظارت بر گران فروشی عمل کند.
   وی با مطرح کردن این موضوع که سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان تنها سازمان تخصصی کنترل و بررسی  قیمت است، گفت: این سازمان دوران ظهور و افولی را در سالیان متوالی سپری کرده که باید به نقطه اوج خود بازگردد. همچنین مذاکرات فعالان اقتصادی در حوزه شبکه های صنفی و استفاده از شبکه های مردمی در زمینه نظارت بر بازار باید در دستور کار باشد.
   وزیر صنعت، معدن و تجارت بر لزوم همکاری های فرابخشی برای کنترل هر چه بیشتر بازار تأکید کرد و افزود: سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان باید در حوزه‌های کشاورزی با وزارت جهاد کشاورزی تفاهم نامه‌های همکاری منعقد کند. منابع سازمان حمایت در سال گذشته ۲۱۰ درصد رشد کرد که حمایت و همکاری سازمان برنامه و بودجه در این موضوع قابل تقدیر است.
   شریعتمداری در پایان تصریح کرد: مصون سازی سازمان از مفاسد سطح کشور به عنوان انتظار و خواسته مهم من باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.
    

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
Page created in 2.6111571788788 seconds.
memoryUsage : 32981Kb