• ضرورت ایفای نقش مشارکت جویانه ایدرو در صنعت/ لزوم توجه به آمایش سرزمینی و توسعه صنایع روستایی

   وزیر صنعت، معدن و تجارت در مجمع عمومی ایدرو تاکید کرد:

   ضرورت ایفای نقش مشارکت جویانه ایدرو در صنعت/ لزوم توجه به آمایش سرزمینی و توسعه صنایع روستایی

   ضرورت ایفای نقش مشارکت جویانه ایدرو در صنعت/ لزوم توجه به آمایش سرزمینی و توسعه صنایع روستایی

   وزیر صنعت، معدن و تجارت ایدرو را پیشگام پیشرفت صنعتی در کشور دانست و گفت: ایدرو باید نقش مشارکت جویانه خود را در صنعت با نگاه به تمرکززدایی و آمایش سرزمینی و توجه به صنایع کوچک و روستایی به خوبی ایفا کند.

   به گزارش شاتا، محمد شریعتمداری در جلسه مجمع عمومی سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران که در تالار کنفرانس زمرد این سازمان برگزار شد، با تقدیر از زحمات مهندس نعمت زاده در زمان تصدی وزارت صنعت، معدن و تجارت دولت یازدهم و با گرامیداشت یاد و خاطره موسسان ایدرو، تصریح کرد:  ایدرو پیشگام پیشرفت صنعتی در کشور است و انتظار داریم که  این سازمان به جایگاه اصلی خود که همانا پیشران بودن در صنایع کشور است، بازگردد.
   وی با تاکید بر لزوم پیاده سازی واقعی اقتصاد مقاومتی بر اساس اصل ۴۴، افزود: اسناد بالادستی، سیاستهای کلی نظام و تاکیدات مقام معظم رهبری و اقتصاد مقاومتی واگذاری امور به بخش خصوصی را مدنظر قرار داده اند که نقش سازمان های توسعه ای مانند ایدرو در این زمینه پررنگ است.
   شریعتمداری  منابع انسانی متخصص متمرکز شده در ایدرو را یک سرمایه بزرگ دانست و گفت:  ایدرو باید نقش مشارکت جویانه خود را در صنعت، تولید ملی و افزایش تولید ناخالص داخلی ایفا کند.
   وی از تمرکزگرایی و عدم توازن جغرافیایی پیشرفت صنعتی در کشور به عنوان یک آسیب نام برد و افزود: باید در این حوزه اقدامات مهمی انجام شود که نقش ایدرو در انتقال صنعت به حوزه های پیرامونی قابل توجه است. همچنین توجه به آمایش سرزمینی در طرح های صنعتی از نکات ضروری در توسعه صنعتی که باید مورد تاکید ایدرو واقع شود.
   وزیر صنعت، معدن و تجارت توجه به صنعت قطعه سازی را در حوزه خودرویی کشور یک ضرورت توصیف کرد و ادامه داد:   جایگاه کنونی صنعت خودرو با تلاش و برنامه ریزی چندین ساله به وجود آمد اما جا برای کار بیشتر به خصوص در حوزه ایمنی خودرو وجود دارد که ایدرو باید این موضوع را مورد توجه قرار دهد. از سوی دیگر قراردادهای جدید در حوزه خودرو سازی برای بروزرسانی تولید و بازاریابی جهانی مفید و کارآمد است.
   شریعتمداری با اشاره به اینکه ایدرو در حوزه صنعت دانش بنیان متکی به محیط زیست قدم های خوبی برداشته است، خاطرنشان کرد: ایدرو با جدیت در حوزه توسعه صنایع روستایی باید گام بردارد. همچنین عدم تمرکز در صنعت، گسترش صنایع پیرامونی و توجه به صنایع و شرکت های دانش بنیان از اولویت های کاری است که باید مورد توجه ایدرو واقع شود. از سوی دیگر برای اشتغال پایدار در حوزه صنایع کوچک و متوسط باید برنامه ریزی لازم صورت گیرد.
   وی با اعلام آمادگی وزارت صنعت، معدن و تجارت در حوزه ستادی برای همکاری با ایدرو برای افزایش سهم ارزش افزوده صنعتی ، گفت:  ایدرو و ایمیدرو در کنار دیگر سازمان های توسعه ای  برای پیشرفت و توسعه صنعتی کشور می توانند گام های خوبی بردارند.
   گفتنی است که مجمع عمومی عادی سالیانه سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران روز سه شنبه با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت  در تالار زمرد این سازمان برگزار شد. در این جلسه که اکثریت اعضای مجمع حضور داشتند، گزارشی از عملکرد سال مالی منتهی به ۳۰ اسفندماه ۹۵ ارایه شد.

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
Page created in 3.8390069007874 seconds.
memoryUsage : 32983Kb