• کشف 22 هزار قلم کالای قاچاق از واحدهای صنفی سمنان

   کشف 22 هزار قلم کالای قاچاق از واحدهای صنفی سمنان

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از انجام یک هزار و 996 مورد بازرسی در پنج ماه گذشته بمنظور مبارزه با قاچاق کالا در سطح واحدهای صنفی استان خبر داد.


   به گزارش شاتا ، بهروز اسودی با اعلام این خبر گفت: این بازرسی ها در راستای اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا در سطح عرضه و حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان داخلی طی پنج ماه گذشته سالجاری و  با بهره گیری از ظرفیت بازرسان مستقر در این سازمان و ادارات شهرستان های تابعه صورت گرفته است.
   وی در ادامه افزود: در این بازرسی ها که توسط بازرسان سازمان و دستگاههای نظارتی حاکمیتی در حوزه نظارت بر بازار و از جمله دستگاههای کاشف موضوع ماده (36)  قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز به صورت مستمر و روزانه از واحدهای صنفی و سطح عرضه انجام شده است تعداد یک هزار و 996 مورد بازرسی طی گشت های مشترک با دستگاه های ذیربط صورت گرفته است  که از این تعداد بازرسی، 104 فقره پرونده تخلف تنظیم شده است.
   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان اذعان داشت: عمده ترین کالاهای مکشوفه مربوط به گروه های کالایی آرایشی و بهداشتی، مواد دخانی، مواد غذایی، تلفن همراه ، سوخت ، آرد نان و غیره می باشد که تعداد 104 فقره پرونده تخلف به ارزش ریالی 586 میلیون و 778 هزار ریال تشکیل و جهت بررسی و صدور رأی به تعزیرات حکومتی ارجاع شده است.
   وی با اشاره به فراوانی کشفیات قاچاق در سطح استان طی پنج ماه گذشته تصریح کرد: در این مدت 22775 قلم کالای قاچاق از سطح واحدهای صنفی استان کشف و ضبط گردیده است که از این تعداد ، 1053 قلم آرایشی ، 453 بسته مواد دخانی ، 6100 عدد مواد غذایی ، 14360 لیتر سوخت و مابقی سایر می باشد.
   بهروز اسودی با اشاره به تلاشهای دولت در حمایت از تولید ملی و برنامه ریزی مدون و مستمر در امر مبارزه با قاچاق کالا و ارز خاطر نشان کرد: استان سمنان به لحاظ قرار گرفتن در مسیر مواصلاتی و  عبور کالاهای ترانزیتی، با هم اندیشی تمامی دستگاه های اجرایی و اعضای کارگروه حمایت از تولید، شرایط جهت قاچاق کالا سخت و فضا برای این کار محدود شود.

    

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
Page created in 1.5941560268402 seconds.
memoryUsage : 32216Kb