• تاریخ خبر: ۲۱ شهریور ۱۳۹۶
   زمان خبر: 11:40

   کشف 22 هزار قلم کالای قاچاق از واحدهای صنفی سمنان

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از انجام یک هزار و 996 مورد بازرسی در پنج ماه گذشته بمنظور مبارزه با قاچاق کالا در سطح واحدهای صنفی استان خبر داد.
   کشف 22 هزار قلم کالای قاچاق از واحدهای صنفی سمنان


   به گزارش شاتا ، بهروز اسودی با اعلام این خبر گفت: این بازرسی ها در راستای اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا در سطح عرضه و حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان داخلی طی پنج ماه گذشته سالجاری و  با بهره گیری از ظرفیت بازرسان مستقر در این سازمان و ادارات شهرستان های تابعه صورت گرفته است.
   وی در ادامه افزود: در این بازرسی ها که توسط بازرسان سازمان و دستگاههای نظارتی حاکمیتی در حوزه نظارت بر بازار و از جمله دستگاههای کاشف موضوع ماده (36)  قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز به صورت مستمر و روزانه از واحدهای صنفی و سطح عرضه انجام شده است تعداد یک هزار و 996 مورد بازرسی طی گشت های مشترک با دستگاه های ذیربط صورت گرفته است  که از این تعداد بازرسی، 104 فقره پرونده تخلف تنظیم شده است.
   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان اذعان داشت: عمده ترین کالاهای مکشوفه مربوط به گروه های کالایی آرایشی و بهداشتی، مواد دخانی، مواد غذایی، تلفن همراه ، سوخت ، آرد نان و غیره می باشد که تعداد 104 فقره پرونده تخلف به ارزش ریالی 586 میلیون و 778 هزار ریال تشکیل و جهت بررسی و صدور رأی به تعزیرات حکومتی ارجاع شده است.
   وی با اشاره به فراوانی کشفیات قاچاق در سطح استان طی پنج ماه گذشته تصریح کرد: در این مدت 22775 قلم کالای قاچاق از سطح واحدهای صنفی استان کشف و ضبط گردیده است که از این تعداد ، 1053 قلم آرایشی ، 453 بسته مواد دخانی ، 6100 عدد مواد غذایی ، 14360 لیتر سوخت و مابقی سایر می باشد.
   بهروز اسودی با اشاره به تلاشهای دولت در حمایت از تولید ملی و برنامه ریزی مدون و مستمر در امر مبارزه با قاچاق کالا و ارز خاطر نشان کرد: استان سمنان به لحاظ قرار گرفتن در مسیر مواصلاتی و  عبور کالاهای ترانزیتی، با هم اندیشی تمامی دستگاه های اجرایی و اعضای کارگروه حمایت از تولید، شرایط جهت قاچاق کالا سخت و فضا برای این کار محدود شود.

    

   اشتراک گذاری در فارس توییتر   اشتراک گذاری در کلوب   اشتراک گذاری در کلوب   اشتراک گذاری در افسران اشتراک گذاری در google+ اشتراک گذاری در telegram