• پتانسیل های تولید و صنعت مناطق مختلف کشور را بهتر بشناسیم / شتاب قابل قبول رشد صنعتی و معدنی

   شریعتمداری در دیدار با اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس :

   پتانسیل های تولید و صنعت مناطق مختلف کشور را بهتر بشناسیم / شتاب قابل قبول رشد صنعتی و معدنی

   پتانسیل های تولید و صنعت مناطق مختلف کشور را بهتر بشناسیم / شتاب قابل قبول رشد صنعتی و معدنی

   وزیر صنعت ، معدن و تجارت پتانسیل و توانایی های استانی را در حوزه تولید و معادن بسیار خوب ارزیابی کرد و گفت : حتی در آمار و ارقام این توانایی ها شناسایی شده نیست .

    به گزارش شاتا محمد شریعتمداری در نشست با نمایندگان مجلس و اعضای کمیسیون صنایع و معادن تصریح کرد : سرجمع در شرایط فعلی 15 درصد در حوزه صنعت و معدن شاهد رشد و بهبود شراط بوده ایم و این در حالی است که هم رشد صنعتی و هم رشد اقتصادی از شتاب خوبی برخوردار است و نشان می دهد که  روند را درست طی می کنیم .
   وی تاکید کرد : بر خلاف تصور برخی بخش تجارت در این وزارتخانه مغفول نمانده است بلکه این بخش حلقه وصل فعالیتهای اقتصادی است.
   شریعتمداری اضافه کرد : در این حوزه بخش مغفول مانده بخش معدن است و حتما حلقه معدنی را تقویت خواهیم کرد و اولین جلسه بنده نیز در زمینه معدن بود و تاکنون 3 جلسه را با صاحبنظران و بخش خصوصی در این زمینه برگزار کردیم .
   وی تقویت ستاد وزارتخانه را از لحاظ آموزشی و مهارتی ، کار بر روی قانون معادن و اصلاح آن و رفع مشکلات درونی و بیرونی را جزو اولویتهای برنامه کاری برشمرد.
   وزیر صنعت ، معدن و تجارت ادامه داد : در زمینه جذب سرمایه خارجی در حوزه بیرونی حتما باید به سمت بهبود فضای کسب و کار و بهبود وضعیت ایران در رنکینگهای جهانی حرکت کنیم و نمایندگان مجلس در این زمینه سهم بسزایی بر عهده دارند.
   وی در ادامه بر پیگیری و به نتیجه رساندن بسته صادراتی تاکید کرد.
   در این نشست اعضای کمیسیون صنایع و معادن حاضر به بیان نقطه نظرات و مشکلات مربوط به حوزه تولید و تجارت در سطح کلان کشور و در حوزه های انتخابیه خود پرداختند.

    

   لزوم توجه به بخش معدن در سیاستگذاریها و برنامه ها
   توجه به بخش معدن ، ‌شروع  اجرای برنامه کوتاه مدت ارائه شده وزیر به مجلس از مناطق محروم و کمتر توسعه یافته و انجام اقدامات زیر ساختی در بخش معدن ازموارد مورد اشاره نمایندگان در این نشست بود.
   لزوم خصوصی سازی در بخش معدن و نیز جلوگیری از خام فروشی به خصوص از سوی دولت ، و پیشنهاد واریز درآمدهای بخش معدن در حساب ویژه خزانه داری و سپس هزینه 100 درصدی در توسعه بخش معدن از دیگر موارد مطرح شده در نشست امروز نمایندگان با شریعتمداری بود.
   اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس ضمن تاکید بر توجه به توسعه صنعت خودرو در مناطق صنعتی و اشتغال زایی و سیاستگذاری برای صادرات محور شدن این صنعت ،  سود بالای بانکی بالای 25 درصدی بدون احتساب معوقات و حدود 40 درصدی با احتساب معوقات را باعث زمن خوردن صنعت  دانستند.
   از دیگر موضوعات مطرح شده در نشست اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس با شریعتمداری توسعه صادرات به عنوان کلید نجات کشور بود .
    در این نشست نمایندگان در زمینه همکاری و کمک به دولت و وزیر صنعت ، معدن و تجارت در برداشتن موانع قانونی و غیر قانونی بر سر راه توسعه صنعتی  و تجاری کشور قول مساعد دادند و تصریح کردند که وزیر نباید پاسخگوی کم کاری معاونین باشد .
   همچنین غیر ممکن بودن تفکیک بخش بازرگانی از صنعت و معدن از دیگر موضوعات مطرح شده بود و نمایندگان خانه ملت بر لزوم رفع معایب ادغام دو وزارتخانه تاکید کردند.

    

   خبرنگار : منصوره قنبری

    

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
Page created in 2.1206760406494 seconds.
memoryUsage : 32988Kb