• رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان فارس :

   فرهنگ سازی در استفاده بهینه از انرژی های نو لازم است

   فرهنگ سازی در استفاده بهینه از انرژی های نو لازم است

   رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان فارس گفت : فرهنگ سازی در راستای بهره مندی از انرژیهای تجدید ناپذیر و استفاه بهینه از انرژیهای تجدید پذیر منجر به رعایت مصرف و کاهش هزینه ها خواهد شد.

   به گزارش شاتا علی همتی در همایش تخصصی بهینه سازی مصرف  انرژی   در سازمان ها و صنایع   در دانشگاه صنعتی شیراز افزود : انرژیهای تجدید ناپذیر روزی به اتمام می رسد ،  بنابراین  جهت  حفظ سرمایه های ملی  ، انجام همایشها  و سمینارهای آموزشی کاربردی ،  مدیریت  و  بهینه سازی مصرف انرژی و  فعالیت های تخصصی آگاهسازی و اطلاع رسانی مدیریت بار و انرژی الکتریکی در صنایع  و  واحدهای تولیدی و نیز  بخش هایی که بشر درگیر مصر سایر فعالیتهای تحقیقاتی ، پژوهشی وعلمی توام با  دانش و بهرمندی از تکنولوژی های روز دنیا  در صنعت توان رقابت در عرصه جهانی را افزایش می دهد.
   همتی  تاکید کرد : فرهنگ سازی  در راستای بهره مندی از انرژیهای تجدید ناپذیر و استفاه بهینه از انرژیهای تجدید پذیر  ،  کاهش مصرف انرژی ودرک  وباور نقش مهم انرژی در زندگی نسلهای آینده  منجر به رعایت مصرف و  کاهش هزینه ها خواهد شد.
   وی اضافه کرد : سازمان از سرمایه گذاران  در امر  سرمایه گذاری  ماشین های هیبرید وبرف این نوع انرژیهاست ضرورت دارد.   
    وی اضافه کرد : توجه به مدیریت مستمر  بهینه سازی مصرف  انرژی، انجامقی  راکه در حفظ محیط زیست و صرفجویی  انرژی تاثیر بسیار دارد استقبال ونیز حمایت میکند همچنانکه  اخیرا در زمینه موتورهای برقی  سرمایه گذاریهایی درحال انجام است.
   همتی  تصریح کرد: توفیق در مدیریت مصرف  انرژی سبب می شود  ‎که هم   مصرف داخلی کشور  کنترل شود و می توانیم صادرات و ارزآوری بیشتری داشته باشیم و هم  اینکه مشکلات محیط زیست و مباحث مربوط به آن تا حدود زیادی رفع می شود.
    وی در خصوص   بهره مندی  از سولار وپنل های خورشیدی و مزیت تولید برق از انرژی های تجدیدپذیرهم گفت: مزیت تولید برق از انرژی های غیرتجدیدپذیر، ظرفیت نامحدود و بازگشت پذیر بودن آن است  که اخیرا در شیراز کارخانه تولید پنلهای خورشیدی  راه اندازی شده است که مقدمه سرمایه گذاریهای بیشتر دراین صنعت مهم وحیاتی است.

   همتی افزود: رایگان بودن منبع انرژی، منابع بی پایان انرژی های تجدیدپذیر، سود سرشار اقتصادی، عدم نیاز به شبکه توزیع، اتلاف نشدن انرژی، عدم آلودگی محیط زیست، هزینه تعمیرات کم و کاهش مصرف در زمان اوج پیک مصرف از جمله مزایای این روش تولید انرژی است.

    

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: