• آغاز عملیات احداث اولین شهرک تخصصی صنفی ایلام

   آغاز عملیات احداث اولین شهرک تخصصی صنفی ایلام

   آغاز عملیات احداث اولین شهرک تخصصی صنفی ایلام

   مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان ایلام از آغاز عملیات احداث اولین شهرک تخصصی صنفی در شهر ایلام خبر داد.

    مرتضی دارایی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: براساس تفاهم‌نامه مرکز اصناف و بازرگانان ایران و صنایع کوچک در هر استانی با توجه به ظرفیت‌های موجود شهرک تخصصی مشاغل صنفی ایجاد می‌شود.

   وی افزود: شرکت شهرک های صنعتی ایلام به عنوان متولی ایجاد شهرک تخصصی صنفی - صنعتی استان در راستای ساماندهی و کمک به استقرار اصناف در شهرک ها و نواحی صنعتی، با حمایت مدیریت ارشد استان پس از انجام مراحل تملک و اخذ استعلام های مربوطه موفق به تصویب این ناحیه در کمیسیون ماده 21 طرح های غیر کشاورزی و کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی استان شد.

   مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان ایلام یادآور شد: با همکاری اتاق اصناف و سازمان صنعت، معدن و تجارت اطلاعات مربوط به صنوف استان جمع آوری و نسبت به اولویت بندی آنها برای استقرار در شهرک ها و نواحی صنعتی به ایجاد شهرک های تخصصی صنفی اقدام و پس از اتمام پروژه در این شهرک مستقر می شوند.
   دارایی گفت: انتقال صنوف آلاینده و مزاحم باعث ارتقا سیما و منظر شهر، ایجاد کارگاه های تخصصی، تسهیل در کسب و کار و توجه جدی و زیربنایی به بهداشت عمومی، صنفی و اجتماعی خواهد شد.
   دارایی با تاکید بر نقش مشوق ‌های لازم برای انتقال اصناف به شهرک تخصصی مشاغل صنفی اضافه کرد: هماهنگی با بانک‌ها برای ارائه تسهیلات به افراد مایل به فعالیت در شهرک های تخصصی صنفی می‌تواند کمک زیادی به این امر کند.
   شهرک تخصصی صنفی- صنعتی ایلام به مساحت 13 هکتار در کیلومتر پنج جاده ایلام - دره شهر واقع است./د.ر.
   به گزارش ایرنا، 14 شهرک و ناحیه صنعتی مصوب در استان وجود دارد که از این تعداد، 11 شهرک تاکنون به بهره برداری رسیده است، در مجموع 550 پروانه بهره برداری صنعتی در استان ایلام صادر شده است.

    

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: