• اختصاص 600 میلیارد تومان منابع برای 420 واحد تولیدی استان فارس از ابتدای دولت یازدهم

   وزیر صنعت، معدن و تجارت در سپیدان فارس مطرح کرد:

   اختصاص 600 میلیارد تومان منابع برای 420 واحد تولیدی استان فارس از ابتدای دولت یازدهم

    اختصاص 600 میلیارد تومان منابع برای 420 واحد تولیدی استان فارس از ابتدای دولت یازدهم

   وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به تأمین بیش از 1.8 میلیارد دلار فاینانس برای فعالیت‌های اقتصادی و صنعتی استان فارس از ابتدای دولت یازدهم گفت: بالغ بر 600 میلیارد تومان منابع در اختیار 420 واحد تولیدی استان فارس قرار گرفته که اشتغال قابل توجهی را به وجود آورده است.

   به گزارش شاتا، محمد شریعتمداری پس از آیین کلنگ زنی طرح  پتروگاز دالین در گفت‌و‌گو با خبرنگاران، با اظهار خوشحالی از سفر به سپیدان و استان فارس، گفت: این استان از گذشته در حوزه کشاورزی مطرح بوده است و امروز شاهد تحولات بسیار خوبی در حوزه صنعت در این استان هستیم.
   وی با اشاره به تلاش دولت برای جذب سرمایه گذاری خارجی در کشور، اظهار داشت: از ابتدای دولت یازدهم تاکنون بیش از  1.8 میلیارد دلار فاینانس برای فعالیت‌های اقتصادی و صنعتی استان فارس فراهم شده است که در تاریخ استان این حجم از فاینانس در یک فاصله زمانی کوتاه کم سابقه است.
   وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اختصاص بالغ بر یک میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای فعالیت‌های اقتصادی در استان فارس، افزود: بخش قابل توجهی از این اعتبار نهایی شده است و پروژه‌هایی که از این اعتبار استفاده کردند، نزدیک به افتتاح هستند.
   شریعتمداری با اشاره به فعالیت بزرگ دولت در زمینه ارتقای توان تولید کشور عنوان کرد:  16 هزار میلیارد تومان برای ارتقای توان تولید 27 هزار و 500 واحد تولید در نظر گرفته شد،  که  امروز 24 هزار واحد تولیدی کشور از این منابع بانکی برخوردار شدند.
   وی با تأکید بر این موضوع که بیش از 110 درصد منابع در نظر گرفته شده برای واحدهای استان فارس به این استان اختصاص داده شد، گفت: بالغ بر 600 میلیارد تومان منابع از ابتدای دولت یازدهم در اختیار 420 واحد تولیدی در این استان قرار گرفته که اشتغال قابل توجهی را به وجود آورده و نرخ بیکاری در این استان به نسبت دیگر استان‌ها کمتر شده است.
   شریعتمداری با اشاره به سفر معاون اول رییس جمهور به استان فارس، گفت: در آن سفر قرار شد که استان فارس در حوزه نفت و گاز فعالیت‌هایی را آغاز کند و در همین راستا شاهد افتتاح یا آغاز عملیات اجرایی واحدهایی در زمینه نفت و گاز نیز هستیم که این واحد یکی از آنها محسوب می‌شود که با 30 میلیارد تومان سرمایه گذاری و نزدیک به 20 میلیون یورو سرمایه گذاری ارزی اشتغالی بالغ بر 300 نفر در شروع کار به وجود خواهد آورد.
   وی در پایان با تأکید بر رعایت مسایل زیست محیطی این طرح، گفت: برای ما حفظ محیط زیست و توسعه صنعتی همراه با حفظ محیط زیست مورد توجه ویژه است.
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: