• شریعتمداری، منشا تغییرات مثبت و بنیادین است

   رییس هیات مدیره خانه صنعت و معدن استان کرمان :

   شریعتمداری، منشا تغییرات مثبت و بنیادین است

   شریعتمداری، منشا تغییرات مثبت و بنیادین است

   رییس هیات مدیره خانه صنعت و معدن استان کرمان گفت : با توجه به تجربه و شناختی که از آقای شریعتمداری دارم، وی همیشه یکی از وزرای قابل قبول و توانمند و هوشمند و صاحب تدبیر بوده و در هرجایی که قرار گرفته‌ توانسته تغییراتی را در آن بخش ایجاد کند. به طور قطع حضور وی در وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز منشا تغییرات مثبت و بنیادین خواهد بود.

   به گزارش شاتا علی اکبر مشرفی افزود: آقای شریعتمداری در حوزه بازرگانی تجربه بیشتری دارند و امید است در حوزه صنعت و معدن نیز وقت بیشتری صرف کنند تا توفیقاتی که در دوره گذشته رخ داد نیز ادامه یابد.
   وی ادامه داد: ما در استان کرمان ظرفیت بزرگی از ذخایر معدنی داریم که اگر در زمان مناسب از آنها استفاده نشود در آینده نیز ممکن است بازار مصرفی برای آنها نباشد. بنابراین باید تا زمانی که بازار مصرفی برای مواد معدنی در کشور وجود دارد زمینه استفاده از آنها را در کشور فراهم آورد؛ البته این مواد معدنی نباید به شکل خام به فروش برسد. در این زمینه وزیر جدید وزارتخانه می‌تواند با انعقاد قراردادهای مختلف در بخش معدن و صنایع معدنی مواد معدنی را به محصولات فرآوری تبدیل کرده تا بهره و ارزش افزوده بیشتری برای کشور و همچنین استان کرمان به همراه آورد.
   مشرفی درباره این موضوع و اینکه وزیر جدید صنعت، معدن و تجارت تا چه اندازه می‌تواند بر صادرات مواد معدنی کشور به ویژه مواد معدنی اثرگذار باشد اظهار کرد: در تمام دنیا بازرگانی با تولید رابطه بسیار نزدیکی دارد و نمی‌توان جلوی واردات را گرفت و نه می‌توان بازرگانی را محدود کرد. این در حالی است که رشد و توسعه بازرگانی نیز به طور قطع می‌تواند باعث رشد تولید شود زیرا تولید بدون رشد و بازرگانی موفق نخواهد بود. امید است آقای شریعتمدرای واردات در کشور را به گونه‌ای ساماندهی کند تا کالاهای خارجی، تولیدات داخلی را تحت‌الشعاع قرار ندهند.
   رییس خانه صنعت و معدن استان کرمان ادامه داد : متاسفانه در سال‌های گذشته واردات بی رویه باعث می‌شد تا صنایع داخلی با مشکل روبرو شوند. امید است با تجربه ای که آقای شریعتمداری در حوزه بازرگانی دارد بتواند در این حوزه عملکرد خوبی داشته باشد تا تجارت در کنار تولید قرار گیرد.

    

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
Page created in 2.1136319637299 seconds.
memoryUsage : 32985Kb