• ظرفیت صادرات سالانه 25 میلیارد دلار خدمات فنی مهندسی در کشور وجود دارد

   مدیرکل دفتر توسعه صادرات خدمات و محصولات دانش بنیان سازمان توسعه تجارت ایران:

   ظرفیت صادرات سالانه 25 میلیارد دلار خدمات فنی مهندسی در کشور وجود دارد

    ظرفیت صادرات سالانه 25 میلیارد دلار خدمات فنی مهندسی در کشور وجود دارد

   مدیرکل دفتر توسعه صادرات خدمات و محصولات دانش بنیان سازمان توسعه تجارت ایران گفت: ظرفیت کشور به گونه ای است که توان صادرات خدمات فنی مهندسی تا 25 میلیارد دلار در سال و ارزآوری بالایی در این بخش وجود دارد.

   به گزارش شاتا از ایرنا، محمود اسکندری درجلسه میز خدمات فنی مهندسی و محصولات دانش بنیان این استان در گرگان، اظهارداشت: توسعه صادرات از مهمترین برنامه های دولت بوده و سازمان توسعه تجارت با هدف شناسایی و رفع مشکلات فراروی صادرکنندگان اقدام به تغییر در ساختار سازمانی خود کرده و هفت میز خدمت تعریف شده است.

   به گفته وی این میزهای خدمت شامل 'فنی مهندسی، محصولات دانش بنیان ، ترانزیت و حمل ونقل، فناوری اطلاعات، محصولات خلاق، گردشگری و سایر خدمات' است.
   اسکندی افزود: با توجه به اهمیت صادرات خدمات و محصولات دانش بنیان و برای بررسی مشکلات و موانع پیرامون این حوزه، جلسه میز خدمات فنی و مهندسی و محصولات دانش بنیان استانی برنامه ریزی شده تا در مسیر توسعه این نوع صادرات تلاش شود.
   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان نیز یکی از فرصت های موفقیت کشور را صادرات خدمات فنی مهندسی بیان کرد و گفت: در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال یکی ازبرنامه های ابلاغ شده توسط دولت، توسعه صادرات است.
   حسینقلی قوانلو افزود: امروز کشور در حوزه صادرات خدمات فنی مهندسی حرف های زیادی برای گفتن دارد، به عنوان مثال در احداث نیروگاه، سد سازی و راه سازی توانمند بوده و می توان روی توسعه این نوع از صادرات حساب ویژه ای باز کنیم.
   وی با اشاره به اینکه صادرات خدمات فنی مهندسی در مقایسه با کالا، بهره وری و سود بالاتری برای تجار و بازرگانان دارد، گفت: گلستان در بخشی از حوزه های صادرات خدمات فنی مهندسی به آسیای میانه تجارب ارزشمندی دارد و باید برای توسعه صادرات به سایر کشورها تدبیر شود.
   استان مرزی گلستان واقع در شمال ایران با کشور ترکمنستان ، دریای خزر و استانهای مازندران ، سمنان وخراسان شمالی همسایه است.

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: