• 300 هزار میلیارد ریال تسهیلات امسال برای بخش صنعت و معدن اختصاص یافت

   معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت:

   300 هزار میلیارد ریال تسهیلات امسال برای بخش صنعت و معدن اختصاص یافت

   300 هزار میلیارد ریال تسهیلات امسال برای بخش صنعت و معدن اختصاص یافت

   معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل صنایع کوچک و شهرک های صنعتی گفت: امسال 300 هزار میلیارد ریال در قالب طرح های اقتصاد مقاومتی به بخش صنعت و معدن مصوب و اختصاص یافته است.

   به گزارش شاتا ؛ علی یزدانی در حاشیه نشست بررسی مشکلات شهرک های صنعتی شهرستان بستان آباد که در شهرک صنعتی خصوصی سهند آذران برگزار شد، افزود: اعتبارات فوق امسال برای 10 هزار بنگاه زیر ظرفیت و تعطیل شده و شش هزار طرح بالای 60درصد پیشرفت فیزیکی و پنج هزار بنگاه نیازمند بازسازی و قدیمی و دو هزار بنگاه معدنی از محل منابع بانکی نرخ مصوب شورای پول و اعتبار تخصیص می یابد.
   وی اظهار کرد: علاوه بر بودجه یادشده، یک و نیم میلیارد دلار نیز از منابع روستایی با پیشنهاد دولت که مجلس شورای اسلامی تصویب کرده و به شورای نگهبان فرستاده شده قرار است ابلاغ و برای شهرهای زیر 10 هزار نفر تزریق شود.
   یزدانی ادامه داد: قانون بودجه به شوراهای برنامه ریزی شهرستان و استان ها اجازه داده است 20 درصد از منابع تملک دارایی های خود را به کمک های فنی و اعتباری تخصیص دهند که نرخ تسهیلات را حداقل 6 درصد کاهش می دهد.
   یزدانی، ایجاد نواحی صنعتی در مناطق روستایی را در سال جاری از سیاست های دولت در ارتباط با صنایع کوچک یا صنایع روستایی عنوان کرد و افزود: در قالب کارگاه های تولیدی کوچک یا صنایع کوچک با استفاده از ظرفیت های منطقه ای و جغرافیایی و منابع موجود، تلاش می کنیم بسترسازی برای ایجاد اشتغال و سرمایه گذاری را در روستاها داشته باشیم.
   وی، هدف از سفر خود به شهرستان بستان آباد را بازدید از نواحی صنعتی دولتی و غیر دولتی و بررسی مشکلات زیرساخت های آنها عنوان کرد و گفت: در جلسه امروز در شهرستان بستان آباد طراحی و ضوابط برای صدور پروانه برای شهرک ها و مشکلات در حوزه آبرسانی به این شهرک ها مورد بررسی قرار گرفت.
   یزدانی اضافه کرد: برخی از اختیاراتی که در سطح وزارتخانه بررسی می شد به شهرستان ها و استان ها تفویض شده و سرمایه گذاران را از سردرگمی ها نجات داده است.

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: