• توافقنامه سرمایه گذاری مشترک برای انتقال فناوری ریلی با فرانسوی ها امضا/ بر استفاده حداکثر از توان داخلی تاکید داریم

   وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر داد؛

   توافقنامه سرمایه گذاری مشترک برای انتقال فناوری ریلی با فرانسوی ها امضا/ بر استفاده حداکثر از توان داخلی تاکید داریم

   توافقنامه سرمایه گذاری مشترک برای انتقال فناوری ریلی با فرانسوی ها امضا/ بر استفاده حداکثر از توان داخلی تاکید داریم

   وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: موافقتنامه امضا شده ریلی با شرکت آلستوم فرانسه برای مشارکت سرمایه گذاری، انتقال فناوری، تولید و صادرات و استفاده حداکثری از توانمندی داخلی است.

    به گزارش شاتا از ایرنا، مهندس محمدرضا نعمت زاده شامگاه یکشنبه در مراسم امضای توافقنامه همکاری مشترک در ساخت واگن های مترو شهری و حومه میان سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو)، شرکت آلستوم فرانسه و شرکت ایریکو (شرکت توسعه صنایع ریلی ایرانیان) در جمع خبرنگاران افزود: در این مشارکت سه جانبه شرکت های پیش گفته به ترتیب با سرمایه گذاری ۲۰، ۶۰ و ۲۰ درصدی حضور دارند.

   به گفته این مقام مسئول، هدف از این مشارکت توسعه کارخانجات ایریکو در ابهر است که اکنون طرح توسعه آن آغاز شده و قرار است با این مشارکت تکمیل شود.

   وی بیان داشت: پیش بینی شده که هزار دستگاه واگن با مشارکت شرکت آلستوم در این مجموعه ساخته شود و با توجه به سهام عمده آنها در این قرارداد، ما نیز خواستار صادرات واگن به خارج کشور علاوه بر تامین نیاز داخلی شدیم.

   وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: بر اساس این توافقنامه، قرار است آخرین فناوری های روز جهان نیز به کشور وارد و در بخش نخست همکاری، ۲ هزار دستگاه واگن مورد نیاز مترو تامین شود.

   وی ادامه داد: توافقنامه امضا شده برای یک مشارکت سرمایه گذاری، انتقال فناوری، تولید و صادرات و استفاده حداکثری از توانمندی داخلی است که در کنار آن چندین قرارداد همکاری برای تامین سایر اجزا و قطعات از جمله موتور، ریل، ترمز و سیستم های الکتریکی به صورت جداگانه با سایر شرکت ها نیز منعقد خواهد شد.

   مهندس نعمت زاده خاطرنشان کرد: با توجه به نیاز بالای داخلی، تولیدات فعلا برای تامین نیاز کشور و پس از آن صادرات خواهد بود.

   وی گفت: وظیفه بخش صنعت، تولید و عرضه واگن های باکیفیت و برخوردار از استانداردهای بین المللی است و باید در این زمینه ظرفیت سازی کنیم تا پاسخگوی نیازها باشیم.

   شایان ذکر است که شرکت آلستوم (تاسیس ۱۹۲۸)، یک شرکت فعال چندملیتی فرانسوی است که در زمینه تولید الکتریسیته و صنعت حمل و نقل فعالیت می‌کند. این شرکت در سال ۱۳۳۸ نیروگاه طرشت (برق آلستوم) را در منطقه طرشت و محدوده خیابان ستارخان تهران ساخت.

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: