• اختصاص 30 هزار میلیارد تومان تسهیلات به نوسازی معادن خراسان جنوبی

   اختصاص 30 هزار میلیارد تومان تسهیلات به نوسازی معادن خراسان جنوبی

   اختصاص 30 هزار میلیارد تومان تسهیلات به نوسازی معادن خراسان جنوبی

   رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت خراسان جنوبی از اختصاص 30 هزار میلیارد تومان تسهیلات به این امر نوسازی و تجهیز معادن طی سال جاری خبرداد .

   «داوود شهرکی» در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید خراسان جنوبی اظهار کرد : در سال جاری دستورالعمل حمایت از بنگاه های تولیدی کوچک و متوسط ابلاغ شده و ایرادات سال گذشته اصلاح شده است .
   وی با اشاره به گزارش اقدامات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان در راستای اقتصاد مقاومتی ، افزود : سال گذشته در مجموع 679 طرح تولیدی به بانک های استان معرفی شدند که از این تعداد به 302 واحد تولیدی ، صنعتی و کشاورزی استان از تسهیلات این طرح بهره مند شدند .
   رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت خراسان جنوبی با بیان اینکه 174 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید به این طرح ها پرداخت شد، ادامه داد : همچنین از مجموع طرح های معرفی شده به بانک ها 75 طرح به بانک های عامل مراجعه نکردند ، 48 طرح انصراف، 119 طرح در حال بررسی و 135 طرح به دلیل نداشتن بازار و توجیح فنی موفق به دریافت تسهیلات نشدند شهرکی به وضعیت تسهیلات رونق تولید استان در مقایسه با کشور اشاره کرد و ادامه داد : خراسان جنوبی با 72 درصد در پرداخت تسهیلات رونق تولید رتبه چهارم را به خود اختصاص داده این در حالی است که میانگین کشوری تعداد پرداخت تسهیلات رونق 42 درصد بوده است .
   وی اضافه کرد : خراسان جنوبی با 72 درصد در میزان جذب تسهیلات رونق رتبه سیزدهم در کشور را کسب کرده و این در حالی است که خراسان جنوبی رتبه 25 سرمایه گذاری صنعت در کشور را دارد .
   رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت خراسان جنوبی بیان کرد : سال گذشته 107 جلسه و امسال تاکنون 20 جلسه کارشناسی برای پرداخت تسهلات رونق به واحدهای تولیدی برگزار شده است . شهرکی گفت : 70 درصد مبالغ پرداختی تسهیلات رونق استان صرف خرید مواد اولیه و 29 درصد صرف معوقات بانکی شده است .
   وی با تاکید بر اینکه با پرداخت تسهیلات رونق 2020 نفر شغل تثبیت و 263 شغل جدید در خراسان جنوبی ایجاد شده است ، افزود : این مهم نشان می دهد در بحث تسهیلات رونق انحراف نیست و نظارت ها مستمر انجام می شود .
   رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت خراسان جنوبی ادامه داد : امیدواریم در سال جاری با همکاری بانک ها خلاء ناشی از مشکل وثیقه واحدها تولیدی که نتوانسته اند تسهیلات رونق دریافت کنند را پوشش دهیم . شهرکی با بیان اینکه امسال 10 هزار واحد صنعتی و 5 هزار واحد صنعتی جهت نوسازی و تجهیز معادن در دستور کار قرار است ، خاطرنشان کرد : در سال 96 مقرر شده حدود 30 هزار میلیارد تومان تسهیلات به این امر اختصاص یابد ./د.ر.

    

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: