• توسعه صادرات اولویت مازندران است

   رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت مازندران:

   توسعه صادرات اولویت مازندران است

   توسعه صادرات اولویت مازندران است

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران ، توسعه صادرات را اولویت اصلی سال جاری در استان اعلام کرد.

    به گزارش خبرنگار مهر، محمد محمد پور عصر شنبه در در کارگروه تخصصی صادرات مازندران که با حضور استاندار با سه دستور کار، برپایی نمایشگاه در ولگاگراد روسیه، برنامه ریزی برای صادرات محصولات کشاورزی مازندران و معرفی فرصت‌های تجاری کشور قطر در سالن شماره یک استانداری برگزار شد، اظهار کرد: توسعه صادرات اولویت امسال ما است.

    
   وی افزود: مازندران ظرفیت بالایی درتولید مواد غذایی دارد از این رو می‌تواند مواد غذایی مورد نیاز برخی از کشورها همچون قطر را تأمین کند.
    
   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران، اظهار کرد: بر اساس آمار بانک جهانی درسال 2015 سالانه قریب به 90 درصد واردات مواد غذایی کشور قطر از 20 کشور صورت پذیرفت که سهم ایران از صادرات به قطر بالغ بر پنج میلیون دلار بوده است.
    
    محمد پور افزود: بر اساس آمار بانک جهانی در قطر در سال 2015 بیش از یک میلیارد دلار واردات انواع سبزی بوده است لذا با توجه به فرصت صادراتی که به کشور قطر پیش آمد به ویژه در بخش تأمین غذایی این کشورو با توجه به نقش مازندران در تولیدات مواد غذایی، نگاه‌ها به سمت استان مازندران است.
    
   وی با بیان اینکه قطر کشوری است با 2/2 میلیون نفر جمعیت و بالاترین درآمد سرانه افزود: عمده محصولات آن در بخش محصولات پتروشیمی، میعانات گازی و آمونیاک است در عین حال در مبادلات تجاری تراز تجاری مثبت دارد که تاکنون صادرات مازندران به قطر در بخش صنایع معدنی و بخش کمی هم مواد غذایی بوده است.
    
   محمد پور تاکید کرد: اگر بازار وارداتی خود را به جای امارات به قطر سوق دهیم به لحاظ ژئوپولیتیک خوب است.
    
   وی با اشاره به قطع واردات چهار کشور به قطر، افزود: از این قطع واردات حدود 400 میلیون دلار ظرفیت خالی در قطر ایجاد شده که باید مورد توجه قرار گیرد.
    
   محمد پور اهم برنامه‌های پیشنهادی در جهت توسعه تجارت خارجی با کشور قطر را برشمرد و از آمادگی سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران برای صادرات مواد غذایی استان به قطر خبر داد./ د.ر.

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: